ଝିମିଟି ଖେଳରୁ ମହାଭାରତ ପରି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେଡି ଦଳ ଆରମ୍ଭ କରିଛି କ୍ରିକେଟ୍ ଏବଂ ଫୁଟବଲ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍
Khabar Odisha:The-BJD-has-started-the-Cricket-and-Football-Premier-League-before-the-elections
ମୟୂରଭଞ୍ଜ, ଜାନୁଆରୀ ୨୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପଞ୍ଚାୟତ, ବ୍ଲକ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଏବଂ ଫୁଟବଲ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ କରି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଲୋଗୋ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛି।

ବିଜେଡି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ପଞ୍ଚାୟତ ସ୍ତରରୁ ମନୋନୀତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ଉଭୟ ଫୁଟବଲ ଏବଂ କ୍ରିକେଟର ଆଠଟି ଦଳ ଗଠନ କରାଯିବ। ଏହିପରି, ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ୩୨ଟି ଟିମ୍ ଗଠନ କରାଯିବ ।

ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଭାଗ ନେଉଥିବା ଖେଳାଳି ଚୟନ କରିବାକୁ ଦଳ ଏକ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। ବିଜେଡି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ପରୀକ୍ଷା ଭିତ୍ତିରେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଏବଂ ପରେ ଏହା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାକୁ ବିସ୍ତାର କରିବ।

ଯାହାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ବିଶ୍ଳେଷକମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ ସଙ୍କଟ କାରଣରୁ ରାଜ୍ୟର ଯୁବକମାନେ ଚାକିରୀ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବାବେଳେ ଏଭଳି ଖେଳ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆଦୌ ଉଚିତ ନୁହେଁ ।  

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବିଜେପି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଏକ ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରିଛି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବା ପାଇଁ ବିଜେଡି ସାଧାରଣତଃ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥାଏ । ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀଙ୍କ ନାମରେ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ବଣ୍ଟନ ହେଉ କିମ୍ବା ବ୍ୟାଟ୍ ଏବଂ ବଲ୍ ବଣ୍ଟନ ହେଉ, ଏହି ଘୋଷଣାଗୁଡ଼ିକ ସେମାନଙ୍କର ରାଜନୈତିକ କୌଶଳର ଏକ ଅଂଶ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି  କିନ୍ତୁ ନିର୍ବାଚନ ସରିବା ପରେ ମତଦାନ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିଥିବା ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଦଳ ମନେ ରଖିବ ନାହିଁ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ଅମର ନାୟକ କହିଛନ୍ତି।

ସେପଟେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଅମର ଶତପଥୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତିଭାବାନ ଯୁବକଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଯାହା ରାଜ୍ୟ, ଜାତୀୟ ତଥା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ନିଜର ଦଳରେ ଥିବା ପ୍ରତିଭାମାନଙ୍କୁ ଏକ ଭଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଦେବ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment