ଲକଡାଉନ ବୃଦ୍ଧି ସହ ଶେଷ ହୋଇଗଲା ଚଳିତ ବର୍ଷର ଆଇପିଏଲ ଆଶା
Khabar Odisha:This-years-IPL-hopes-came-to-an-end-with-a-lockdown-increase
ମୁମ୍ୱାଇ, ଏପ୍ରିଲ ୧୪( ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଦେଶରେ ଜାରି କରିଥିବା ଲକଡାଉନ ସମୟକୁ ଆସନ୍ତା ମୋ ମାସ 3 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ଲିଗ୍ ଆଇପିଏଲ୍ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ସ୍ଥଗିତ ହେବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି | ପୂର୍ବରୁ ବିସିସିଆଇ ଆଇପିଏଲକୁ 15 ଏପ୍ରିଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛି, ଏହି ଆଶାରେ ଯଦି ସ୍ଥିତି ସୁଧୁରିବ, ତେବେ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟକୁ ଦେଖି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇପାରିବ, ବୋଲି ବିସିଆଇ ଆଶା ବାନ୍ଧି ବସିଥିଲା।

ବାତିଲ୍ ହୋଇପାରେ ଚଳିତବର୍ଷର ଆଇପିଏଲ |

ଲକଡାଉନ ବୃଦ୍ଧି ହେବା ପରେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଆଇପିଏଲ୍ ବାତିଲ ହେବା ନେଇ ବିସିସିଆଇ ଘୋଷଣା କରିପାରେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି | ପୂର୍ବରୁ ୱିମ୍ବଲଡନ୍ ଏବଂ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ଭଳି ଖେଳ କରୋନା କାରଣରୁ ବାତିଲ ହୋଇସାରିଛି | ସେ ନେଇ ଦେଶରେ ଆଇପିଏଲ କିଭଳି ଖେଳା ଯିବ ତାହା ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତରେ 10,000 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତା ମଧ୍ୟରୁ 339 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ବିସିସିଆଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲୀ ଆଇପିଏଲକୁ ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ବଡ ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ, ସେ କହିଥିଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ଯେଉଁ ଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ରହିଛି ଆଇପିଏଲ କଥା କଳ୍ପନା କରିବା ମୁର୍ଖାମୀର କଥା ହେବ

ଏହା ସହ ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଯେପର୍ଯନ୍ତ ଦେଶରେ ପରିସ୍ଥିତି ନ ସୁଧୁରିଛି ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନ କରିବା ଅସମ୍ଭବ। ଏହି ସମୟରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ ଅଛି, ଲୋକମାନେ ଘରେ ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି, ଅଫିସ୍ ବନ୍ଦ ଅଛି, କେହି କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନ ଅସମ୍ଭବ |

ପୂର୍ବରୁ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ସବୁକିଛି ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ, ଖେଳାଳିମାନେ କିପରି ଆସିବେ ଏବଂ ଯଦି ଖେଳାଳିମାନେ ଆସନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କିପରି ସମ୍ଭବ ହେବ? ଆପଣ ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ ମାନଙ୍କୁ କେଉଁଠାରେ ରଖିବେ, ଖେଳାଳିମାନେ କେଉଁଠାରେ ଯାତ୍ରା କରିବେ | ଏହା ଏକ ସାଧାରଣ ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନର ବିଷୟ, ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱର ଲୋକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ରୀଡା ସପକ୍ଷରେ ନାହାଁନ୍ତି, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆମେ ଆଇପିଏଲ୍ ଭୁଲିଯିବା ଆବଶ୍ୟକ |

3000 କୋଟି କ୍ଷତି |

ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି, କରୋନା ପାଇଁ ସମଗ୍ର ଦୁନିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଠପ ହୋଇଯାଇଛି, ଯେଉଁଠି ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଠପ ହୋଇଯାଉଛି ସେଠି ଖେଳର ଭବିଷ୍ୟତ କ’ଣ ହେବ? ଆଇପିଏଲ୍ ବୋଧହୁଏ ମେ ମାସରେ ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ | ଆଇପିଏଲ୍ ବାତିଲ ହୋଇଗଲେ ବିସିସିଆଇ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଦଳ ପ୍ରବଳ କ୍ଷତି ସହିବେ | ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଆଇପିଏଲ ବାତିଲ ହେବାପରେ 3000 କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment