ଖୁସି ଖବର, ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇପାରେ ଆଇପିଏଲ, 2022କୁ ଘୁଞ୍ଚିବ ଟି ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ବିଶ୍ୱକପ୍ !
Khabar Odisha:T20-World-Cup-2020-to-be-rescheduled-to-2022-IPL-likely-in-Oct-Nov
ମୁମ୍ୱାଇ, ମେ ୨୭ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

କରୋନାଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଅନର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଅଟକି ରହିଛି | ତେବେ ଖେଳାଳିମାନେ କେବେ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବେ ତାହା କେହି ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟର ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଆସୁଛି | ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପ୍ରାୟ 2022 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯିବା ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଖୁସି ଖବର ହେଉଛି ବିଶ୍ୱକପ ସ୍ଥଗିତ ହେବା ସହିତ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ବଢିଛି । 

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରିଷଦର ଏକ ଟେଲି କନଫରେନ୍ସ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଆଇସିସି ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୋର୍ଡ ବୈଠକରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇପାରେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, 2021 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଭାରତରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉ ବୋଲି ପ୍ରସାରଣକାରୀମାନେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ କୌଣସି ଲାଇଭ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ନ ଥିବାରୁ ଖେଳ ରାଜସ୍ୱ ଉପରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ଏବଂ ଆଇସିସିର ସର୍ବାଧିକ ରାଜସ୍ୱ ପ୍ରସାରଣ ଅଧିକାରରୁ ହିଁ ଆସିଥାଏ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କୌଣସି ଗଭର୍ଣ୍ଣିଙ୍ଗ ବଡି ଏହାକୁ ଅଣଦେଖା କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଯଦି ତାହା ହୁଏ ତେବେ ଭାରତ 2021 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ କରିବ, କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବରରେ 2022ରେ ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପ ଆୟୋଜନ କରିପାରିବ |

ରଣନୀତି ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆଲୋଚନାର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, 25 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ 1 ନଭେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଆୟୋଜନ କରିବାର ରଣନୀତି ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଛି। ପରବର୍ତ୍ତୀ ରଣନୀତି ଉପରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଥିବା ଜଣେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଅଧିକ ନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି। ଖବର ହେଉଛି ଯେ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ରଣନୀତିରେ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର କଥା ହେଉଛି ଯେ ଅଧିକାଂଶ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି |

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗସ୍ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଏହା ଉପରେ ନିଜର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ଚେନ୍ନାଇର ଜଣେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିମାନେ ଯଦି ଆଇପିଏଲରେ ନ ଖେଳନ୍ତି, ତେବେ ଆଇପିଏଲ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ଭାବରେ ଲାଗିବ । ଯଦି ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂଖ୍ୟା ନ କମେ, ତେବେ ଲିଗ୍ ବାତିଲ୍ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ରହିବ ନାହିଁ |

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment