ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅବସର ନେବେ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଟେନିସ୍ ସୁପରଷ୍ଟାର ସାନିଆ ମିର୍ଜା
Khabar Odisha:Sania-Mirza-announces-retirement-2022-will-be-her-final-season-on-the-WTA-tour
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜାନୁଆରୀ ୧୯ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଟେନିସ୍ ସୁରଷ୍ଟାର ସାନିଆ ମିର୍ଜା ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅବସର ନେବେ। ବୁଧବାର ସାନିଆ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ୨୦୨୨ ସିଜନ ପରେ ତାଙ୍କର ଅବସର ବିଷୟରେ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟାର୍ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ୬ଟି ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଜିତିଛନ୍ତି ଏବଂ ଡବ୍ଲୁଟିଏଏ ଡବଲ୍ସ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗର ଶିଖରରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ସେ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୩୦ ରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଅଟନ୍ତି। ଚାଲିଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଓପନରେ ମହିଳା ଡବଲ୍ସ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଓପନିଂ ରାଉଣ୍ଡ ହାରିଯିବା ପରେ ସାନିଆ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଏହାର କିଛି କାରଣ ଅଛି, ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଯେ ମୋର ଫିଟ୍ ହେବା ଅଧିକ ସମୟ ନେଉଛି, ମୁଁ ମୋର ୩ ବର୍ଷର ପୁଅ ସହିତ ଏତେ ଭ୍ରମଣ କରି ତାକୁ ବିପଦରେ ପକାଉଛି, ଯାହା ମୋତେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ମୁଁ ଭାବୁଛି ମୋ ଦେହ ଧିରେଧିରେ ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଆଜି ମୋର ଆଣ୍ଠୁରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିଲା ଏବଂ ମୁଁ ଏହା କହୁ ନାହିଁ ଯେ ଆମେ ହାରିଜାଇଛୁ କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଭାବୁଛି ଯେ ମୋର ବୟସ ବଢିବା ସହିତ ସୁସ୍ଥ ହେବାକୁ ସମୟ ଲାଗୁଛି। ସେହିପରି ଭାବରେ ଆଉ ଶକ୍ତି ମିଳୁନାହିଁ। 

ମୁଁ ସର୍ବଦା କହିଛି ଯେ ମୁଁ ମୋର ଖେଳକୁ ଉପଭୋଗ ନକରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳିବି, ପ୍ରକ୍ରିୟା ଯାହା ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ନୁହେଁ ଯେ ମୁଁ ଆଉ ଅଧିକ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବି । ତେବେ ଏହା କହିସାରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ଚଳିତ ଋତୁ ଖେଳିବାକୁ ଚାହେଁ। ମୁଁ ଫେରି ଆସିବା, ଫିଟ୍ ହେବା, ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବା ଏବଂ ମା'ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ତମ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି, ନୂତନ ମାଆମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଯେତେ ସମ୍ଭବ ଅନୁସରଣ କରିବେ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment