ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ଫାଇନାଲ: ତୃତୀୟ ଟାଇଟଲ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ କୋଲକାତାର ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି
Khabar Odisha:Kolkata-toss-to-bowl-first-aiming-for-third-title-in-IPL-2021-final

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅକ୍ଟୋବର ୧୫(ଖବର ଓଡିଶା): ତୃତୀୟ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖି କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ଫାଇନାଲରେ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ବିପକ୍ଷରେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛି । ସେପଟେ ଗତ ସିଜନରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଚମତ୍କାର ଖେଳି ଫାଇନାଲକୁ ଆସିଛି। ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୧ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିବା ପରେ ତିନିଥର ଚାମ୍ପିଅନ୍ କ୍ୱାଲିଫାୟର୍ ୧ ରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସକୁ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା।

ଅନ୍ୟପଟେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରେ ଦୁର୍ବଳ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା କେକେଆର ୟୁଏଇରେ ପୁନର୍ବାର ଫର୍ମରେ ରହି ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି । ଇଓଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଏଲିମିନେଟରରେ ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) କୁ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ଏବଂ ତା’ପରେ କ୍ୱାଲିଫାୟର୍ ୨ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିପକ୍ଷରେ ତିନି ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। 

କମଳା କ୍ୟାପ୍ ରେସରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ୨୪ ବର୍ଷୀୟ ଋତୁରାଜ ୧୫ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୬୦୩ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଠାରୁ ମାତ୍ର ୨୩ ରନ୍ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ସମସ୍ତ ଆଖି ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ । କେକେଆର୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଚଳିତ ସିଜନରେ ୟୁଏଇରେ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଛନ୍ତି ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ: ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ, ଫାଫ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍, ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା, ମୋଏନ୍ ଅଲି, ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ, ଏମ୍ଏସ୍ ଧୋନି, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଡୱେନ ବ୍ରାଭୋ, ଶାର୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ଦୀପକ ଚହର, ଜୋଶ ହାଜଲେଉଡ୍ ।

କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଏକାଦଶ ଖେଳିବା: ଶୁବମାନ ଗିଲ, ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର, ନୀତୀଶ ରାଣା, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, ଇଓନ ମୋର୍ଗାନ, ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ, ସୁନୀଲ ନାରିନ, ଲକି ଫର୍ଗୁସନ, ଶିବମ ମାଭି, ଭାରନ ଚକ୍ରବର୍ତୀ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment