ମୁଁ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ସଭାପତି-ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ
Khabar Odisha:I-am-Sonia-Gandhi-the-full-time-president-of-the-Congress

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅକ୍ଟୋବର ୧୬(ଖବର ଓଡିଶା): ଆଜି ବସିଥିବା କଂଗ୍ରେସର ୱାର୍କିଂ କମିଟି ବୈଠକରେ ଦଳର ବିରିଷ୍ଠ ତଥା ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଜି୨୩ କୁ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ବାର୍ତ୍ତାରେ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଶନିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଜଣେ ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ, ଦଳର ସଭାପତି ଏବଂ ଗଣମାଧ୍ୟମ ମାଧ୍ୟମରେ ନେତାଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଗତ ବର୍ଷ ସାଂଗଠନିକ ମରାମତି ପାଇଁ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିବା ୨୩ ଜଣ ଦଳର ଅନ୍ୟତମ ନେତା କପିଲ ସିବଲ କଂଗ୍ରେସ ୱାର୍କିଂ କମିଟି (ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁଡିସି) ର ତୁରନ୍ତ ବୈଠକ ଡକାଯିବା ଏବଂ ଦଳରେ କିଏ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଆସିଥିଲା। 

ବୈଠକରେ ତାଙ୍କ ଉଦବୋଧନରେ ଶ୍ରୀମତୀ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳର ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ପୁନର୍ଜୀବନ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ଏକତା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଦଳର ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ। ସର୍ବୋପରି, ଏହା ଆତ୍ମ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଏବଂ ଅନୁଶାସନ ଆବଶ୍ୟକ କରେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଜୁନ୍ ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ନିୟମିତ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖିଆ ଚୟନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଏକ ରୋଡମ୍ୟାପ୍ ଚୂଡାନ୍ତ କରିଥିବାର ମନେ ପକାଇଛି କିନ୍ତୁ କୋଭିଡ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଯୋଗୁଁ ସେହି ସମୟସୀମା ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାଂଗଠନିକ ସର୍ଭେ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆଜି ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଆଣିବାର ଏକ ଉତ୍ସବ। । ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସାଂଗଠନିକ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ରଖାଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀମତୀ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ, ଯଦି ତୁମେ ମୋତେ ଏପରି କହିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବ, ଜଣେ ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଅଟେ।”

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment