ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସଂକ୍ରମଣ, ସୁରକ୍ଷାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଅଂଶଗ୍ରହଣକୁ ବାରଣ କଲେ ୟୁପି ସରକାର
Khabar Odisha:The-second-phase-of-the-UP-government-has-banned-more-than-100-people-from-participating-in-the-attack-citing-security-concerns
ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ନଭେମ୍ବର ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏବଂ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କରୋନା ସଂଖ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିବାହ ସମାରୋହରେ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ଅଂଶଗ୍ରହଣକୁ ରୋକ ଲଗାଇଛନ୍ତି ।

ବୈଠକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ସଜାଗ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ସହିତ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ସକ୍ରିୟ ହୋଇପାରିଛି। ପ୍ରକାଶ ଥାଉ ଯେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ହ୍ରାସକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୨୦୦ଜଣଙ୍କୁ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂକ୍ରମଣର ତରଙ୍ଗକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହାକୁ ପୁଣି ବାରଣ କରାଯାଇଛି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନାରୁ ଉଦ୍ଧାର ବିଷୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ନିରନ୍ତର ସଚେତନ କରାଯିବା ଉଚିତ। ଏଥିପାଇଁ ଗୃହ, ଗ୍ରାମୀଣ ବିକାଶ, ସହର ବିକାଶ, ରାଜସ୍ୱ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଶିଳ୍ପ ବିକାଶ ବିଭାଗର ଜନସାଧାରଣ ଠିକଣା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ନ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନାର ଶୃଙ୍ଖଳା ଭାଙ୍ଗିବାରେ ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷଣର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି। ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ରାଜ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା କ୍ଷମତା ପୂର୍ଣ୍ଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment