ମୁର୍ସିଦାବାଦରୁ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଅଲ-କାଏଦା ଆତଙ୍କବାଦୀ ସମିମ ଅନସାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ
Khabar Odisha:Suspected-al-Qaeda-terrorist-Samim-Ansari-from-Mursidabad-arrested
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୭ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଜାତୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏଜେନ୍ସି (ଏନଆଇଏ) ଶନିବାର ଦିନ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁର୍ସିଦାବାଦରୁ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଅଲ-କାଏଦା ଆତଙ୍କବାଦୀ ସମିମ ଅନସାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ (ଏସଟିଏଫ୍) ଦ୍ବାରା ମାଓବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଏନଆଇଏ କହିଛି ଯେ ଅନସାରୀଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନଆଇଏ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବ ଯେଉଁଠାରେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯିବ। ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଆତଙ୍କବାଦୀ ସାମିମ୍ ମୁର୍ସିଦାବାଦର ବାସିନ୍ଦା। ସିଜିଏମ୍ ମୁର୍ସିଦାବାଦ କୋର୍ଟ ରିମାଣ୍ଡକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସାମିମ୍ ଅଲ-କାଏଦା ମଡ୍ୟୁଲର ଦଶମ ଆତଙ୍କବାଦୀ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର 19ରେ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଦ୍ୱାରା ନଅ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ତିନିଜଣ କେରଳରୁ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅବଶିଷ୍ଟ ଛଅଜଣ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ରହିଥିବା ଏଜେନ୍ସି ସୂଚନା ପାଇଛି।

ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କଠାରୁ ବହୁ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର, ଦେଶୀ ହତିଆର, ମାରଣାସ୍ତ୍ର, ଜିହାଦି ସାହିତ୍ୟ ଏବଂ ସାହିତ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ-ଏନସିଆର, କୋଚି ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ସମେତ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ନଅଜଣ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପରେ ଏନଆଇଏ କହିଛି, ପ୍ରାଥମିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପାକିସ୍ତାନ-ଅଲ-କାଏଦା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅତ୍ୟାଚାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ରାଜଧାନୀ ଅଞ୍ଚଳ ସମେତ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ ।

ଏହି ମଡ୍ୟୁଲ୍ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ଜଡିତ ଥିଲା ଏବଂ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର କିଛି ସଦସ୍ୟ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଗୁଳି କିଣିବା ପାଇଁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ଏହି ଗିରଫଦାରୀ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବାରେ ପ୍ରମୁଖ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment