ଅନଲାଇନ୍ କୋଭିଡ ଟିକା ସ୍ଲଟ୍ ବୁକିଂ ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କୁ ଅନୁମୋଦନ ମାଗିଲେ ପେଟିଏମ୍,ମେକ୍ ମାଇ ଟ୍ରିପ୍, ଇନଫୋସିସ୍ ଭଳି କମ୍ପାନୀ
Khabar Odisha:Paytm-MakeMyTrip-Infosys-offer-to-help-India-with-Covid-vaccine-bookings

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ୍ 10(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଅନଲାଇନ୍ କୋଭିଡ ଟିକା ବୁକିଂ ପାଇଁ ଭାରତରେ ଅନୁମୋଦନ ଲୋଡିଥିବା କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ପେଟିଏମ୍, ଇନଫୋସିସ୍ ଏବଂ ମେକ୍ ମାଇ ଟ୍ରିପ୍ ରହିଛି ବୋଲି ସରକାରଙ୍କ ଟେକ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମର ମୁଖ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶ ଏହାର ବିଶାଳ ଜନସଂଖ୍ୟା ପାଇଁ ସ୍ଲଟ୍ ବୁକ୍ କରିବା ସହଜ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି।

ତୃତୀୟ-ପକ୍ଷ ଆପ୍କୁ ଟିକା ବୁକିଂ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବା ପାଇଁ ସରକାର ଗତ ମାସରେ ନିୟମକୁ କୋହଳ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିଳମ୍ବ ଏବଂ ଅଭାବ ପରେ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକରୁ କ୍ରୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଫେରାଇ ନେଇଥିଲେ। ଏହା ନିଜସ୍ୱ ଟିକା ବୁକିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସହିତ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା ।

ସଫ୍ଟବ୍ୟାକ୍ ସମର୍ଥିତ ଡିଜିଟାଲ୍ ପେମେଣ୍ଟ୍ ଆପ୍ ପେଟିଏମ୍ ମାସିକ 100 ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ଉପଭୋକ୍ତା ଏବଂ ମେକ୍ ମାଇ ଟ୍ରିପ୍ ର 12 ମିଲିୟନ୍ ଅଛି  ସେମାନଙ୍କର ଲୋକପ୍ରିୟତା ଭାରତୀୟ ମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର କୋଭିଡ ଟିକା ସ୍ଲଟ୍ ବୁକ୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା କହିଛନ୍ତି। 

ଏହା ଦେଶ ସପକ୍ଷରେ କାମ କରିବ, କେବଳ ଗୋଟିଏ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଅପେକ୍ଷା ସମସ୍ତ ସଂସ୍ଥାର ମିଳନ ଭଲ ବୋଲି ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି।
ଭାରତର 1.3 ବିଲିୟନ ଜନସଂଖ୍ୟାର କେବଳ 3.5% COVID-19 ବିରୁଦ୍ଧରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିରୋପଣ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବସନ୍ତରେ ଦେଶକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିବା ଜୀବାଣୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଏହି ବେଗକୁ ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପଡିବ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment