ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର କିଙ୍ଗ - ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ
Khabar Odisha:PM-Modi-is-also-the-king-of-social-media
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୨୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ପୁଣିଥରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବା ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମର କିଙ୍ଗ ଭାବରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ହେଉଛନ୍ତି ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା । ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ୱିଟର, ୟୁଟ୍ୟୁବ୍, ଗୁଗୁଲ୍ ସର୍ଚ୍ଚରେ ଟ୍ରେଡିଂ ଚାର୍ଟରେ ସବୁଠାରୁ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏକ ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁଯାୟୀ, ତାଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ 336 କୋଟି ଟଙ୍କା ଅଟେ । ଏହି ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ଲାଟଫର୍ମଗୁଡିକରେ 2,171 ଟ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ପିଏମ ମୋଦୀ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ ରହିଥିବାବେଳେ, ତାଙ୍କ ପରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୱାଇ ଏସ୍ ଜଗନମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ ରହିଥିଲେ, ଯିଏ 2,137 ଟ୍ରେଣ୍ଡ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

ଅନଲାଇନ୍ ଭାବନା ବିଶ୍ଳେଷଣ କମ୍ପାନୀ ଚେକ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହା ପରେ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରୁଥିବା ଅନ୍ୟ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ, କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ, କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ।

ଏହାର ଅନୁସନ୍ଧାନରେ, ଚେକବ୍ରାଣ୍ଡ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶର ଶ୍ରେଷ୍ଠ 95 ନେତା ତଥା 500 ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱଙ୍କ ଅନଲାଇନ୍ ଆସାଇନମେଣ୍ଟ ଉପରେ ଏକ ଗଭୀର ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲେ | ଏହି ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ 70 ଟି ବ୍ରାଣ୍ଡ ସ୍କୋର ହାସଲ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ତାଙ୍କର ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ନେତାଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଦୁଇଗୁଣ ଅଧିକ। ଏହି ବ୍ରାଣ୍ଡ ସ୍କୋରକୁ 5 ଟି ପାରାମିଟର ଉପରେ ଆଧାର କରି ଗଣନା କରାଯାଇଥିଲା – ଭାବନା(ସେଣ୍ଟିମେଣ୍ଟ), ଅନୁସରଣକାରୀ(ଫଲୋଅର), ଯୋଗଦାନ(ଏନଗେଜମେଣ୍ଟ), ମେନ୍ସନ ଏବଂ ଟ୍ରେଣ୍ଡ |

ଚେକବ୍ରାଣ୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା 36.43 ଏବଂ ୟୁପି ସିଏମ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ 27.03 ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଆସାମର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତରୁଣ ଗୋଗୋଇ 31.89 ପଏଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି, ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁ ମଧ୍ୟ 31.89 ମାର୍କ ପାଇଛନ୍ତି ।

ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟ କ?

ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁଯାୟୀ, ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ 336 କୋଟି ଟଙ୍କା, ତାପରେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟ 335 କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟ 328 କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଏହି ବ୍ରାଣ୍ଡ ମୂଲ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ଯୋଗଦାନ ଏବଂ ଅନୁସରଣକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଆଧାରିତ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି |

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment