ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଚାରି ମାସରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ନଭଶ୍ଚୁମ୍ଵି ରାମ ମନ୍ଦିର-ଅମିତ ଶାହ
Khabar Odisha:National-news-Amit-Shah-In-Jharkhand-Says-Ram-Temple-Will-Be-Constructed-In-The-Next-Four-Months
ପାକୁଡ, ଡିସେମ୍ବର ୧୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ପାକୁଡ଼ରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଅମିତ ଶାହ ଏକ ନିର୍ବାଚନ ଜନସଭାକୁ ସମ୍ଭୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ଏଠାରେ ସେ କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବା ସହ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣର ସମୟ ମଧ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଅମିତ ଶାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚାରି ମାସ ଭିତରେ ଆକାଶଛୁଆଁ ରାମ ମନ୍ଦିର ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । 

ଅମିତ ଶାହ କହିଛନ୍ତି, ନିକଟରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଅଯୋଧ୍ୟା ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ଶହ ଶହ ବର୍ଷରୁ ସାରା ବିଶ୍ୱର ଭାରତୀୟଙ୍କ ଦାବି ଥିଲା ଯେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଭବ୍ୟ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ଦରକାର । ଏବେ ଭବ୍ୟ ରାମ ମନ୍ଦିର ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଯାଉଚି । କଂଗ୍ରେସ ଦେଶର ନା ବିକାଶ ପାରିପାରିବ, ନା ଦେଶକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରିପାରିବ, ନା ଦେଶର ଜନତାଙ୍କ ଜନଭାବନାକୁ ସମ୍ମାନ କରିପାରିବ । 

ଅମିତ ଶାହ କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଛନ୍ତି, “ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଯୁବକମାନେ ଲଢେଇ ଲଢିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଂଗ୍ରେସର ଶାସନ ଥିଲା ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଝଡଖଣ୍ଡର ରଚନା ହୋଇ ନଥିଲା । ଯେତେବେଳେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସରକାର ଆସିଲା ଏହାପରେ ଝାଡଖଣ୍ଡର ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ । ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀ ଝାଡଖଣ୍ଡକୁ ଗଠନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଝାଡଖଣ୍ଡର ବିକାଶର କାମ କରୁଛନ୍ତି” ।  

Subscribe

National International State Sports Entertainment