ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସମେତ ତାଲିବାନର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି- ଆମେରିକାର ବୈଦେଶିକ ସଚିବ
Khabar Odisha:Pakistan-provides-security-to-Taliban-members-including-terrorists---US-Secretary-of-State

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ,ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଆମେରିକାର ବୈଦେଶିକ ସଚିବ ଆଣ୍ଟୋନି ବ୍ଲିଙ୍କେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହକ୍କାନି ନେଟୱାର୍କର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ସମେତ ତାଲିବାନର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି । ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଅଧିକାଂଶ ଦେଶ ମାନଙ୍କ ସହିତ ପାକିସ୍ତାନ ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ତାଲିବାନ କାବୁଲକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପରେ ଆମେରିକା କଂଗ୍ରେସକୁ ସମ୍ବୋଧୀତ କରି ବ୍ଲିଙ୍କେନ୍ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ପାକିସ୍ତାନର ସମ୍ପୃକ୍ତିକୁ ଆମେରିକା କିପରି ଦେଖେ ସେ ବିଷୟରେ ପଚରାଯାଇଥିବାବେଳେ ବ୍ଲିଙ୍କେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନର ଏଥିରେ ନିଜର ସ୍ୱାର୍ଥ ଦେଖୁଛି କିନ୍ତୁ ଯେଉଁଥିରେ ଆମେରିକା ଏହାର ସ୍ପଷ୍ଟ ବିରୋଧ କରେ । ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଭାରତର ଯୋଗଦାନ ପାକିସ୍ତାନର କିଛି କ୍ଷତିକାରକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ତାଲିବାନକୁ ଓଭର ଏବଂ ଗୁପ୍ତ ସମର୍ଥନ ଯୋଗାଇ ଦେଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

ଚଳିତ ମାସ ଆରମ୍ଭରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଅମରୁଲ୍ଲା ସାଲେହ କହିଥିଲେ ଯେ ପାକିସ୍ତାନର କୁଖ୍ୟାତ ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସଆଇ ଦ୍ୱାରା ତାଲିବାନକୁ ପରିଚାଳିତ କରାଯାଉଛି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହକାନୀ ନେଟୱାର୍କ ସହଯୋଗରେ ପାକିସ୍ତାନର ଆଇଏସଆଇର ଏପରି ଦୃଢ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି, ଯାହା ଆମର କିଛି ସୈନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସମେତ ଅନେକ ଜିନିଷ ପାଇଁ ଦାୟୀ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment