ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖି ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
Khabar Odisha:The-Prime-Minister-has-written-a-letter-to-Akshay-Kumar-mourning-the-death-of-his-mother

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର୧୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ରବିବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ ପତ୍ର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଚିଠିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ମା ଅରୁଣା ଭାଟିଆଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ପତ୍ରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ତୁମ ମାତା ଅରୁଣା ଭାଟିଆଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ମୁଁ ଦୁଃଖିତ। ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ତୁମ ସହିତ ସେହି ଦୁଃଖଦ ସକାଳେ କଥା ମୁଁ ଏକ ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରୁଛି ବୋଲି ମୋଦୀ ତାଙ୍କ ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ବହୁ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ସଂଘର୍ଷ ପରେ ତୁମେ ସଫଳତାର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିଲ । ତୁମର ନିଷ୍ଠା ଏବଂ ଦୃଢତା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ଏକ ନାମ ନିର୍ମାଣ କରି ନିଜ ପାଇଁ ଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିଛ । ତୁମର ଯାତ୍ରା ମାଧ୍ୟମରେ, ତୁମେ ସଠିକ ମୂଲ୍ୟବୋଧ ଏବଂ ନୈତିକ ଶକ୍ତି ବଜାୟ ରଖିଛ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତୁମେ ସହଜରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସୁଯୋଗରେ ପରିଣତ କରିପାରିବ । ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ତୁମର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କଲ, ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଲୋକମାନେ ସନ୍ଦେହୀ ହୋଇଥାନ୍ତେ, ଏପରିକି ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ଅବନତି ମଧ୍ୟ କରିଥାନ୍ତେ । କିନ୍ତୁ, ତୁମ ମା ତୁମ ସହିତ ପଥର ପରି ଠିଆ ହେଲା ସେ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତୁମେ ସବୁବେଳେ ଦୟାଳୁ ଏବଂ ନମ୍ର ରୁହ । ସେ ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ସେବାର ଏକ ଆତ୍ମା ମଧ୍ୟ ଜାଗ୍ରତ କରିଥିଲେ, ଆପଣଙ୍କ ଚାଣକ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ ଏବଂ ସମାଜକୁ ଫେରିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ମାଧ୍ୟମରେ ବାରମ୍ବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା । 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଏହି ପତ୍ରକୁ ଅକ୍ଷୟ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, “ମା’ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ସମବେଦନା ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇ, ସମୟ ବାହାର କରିବା ଏବଂ ମୋ ପାଇଁ ଏହିଭଳି ଭାବନା ପ୍ରକାଶ କରିବା ପାଇଁ ସମ୍ମାନିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ! ମୋର ସ୍ୱର୍ଗତ ପିତାମାତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସାନ୍ତ୍ୱନାମୂଳକ ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକ ମୋ ସହିତ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ରହିବ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment