ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ଆତ୍ମଜୀବନୀ ଉପରେ ନିର୍ମିତ ଫିଲ୍ମ ଉପରେ କୌମସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗିବନାହିଁ- ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ
Khabar Odisha:Sushant-Singhs-autobiography-will-not-be-banned---Delhi-High-Court
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ ୧୦ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଦିବଙ୍ଗତ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରୁ କୌଣସି ଆଶ୍ବସ୍ତି ମିଳିନାହିଁ। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ, ନିର୍ମିତ ଫିଲ୍ମଗୁଡିକ ରଖିବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଓ ଅଭିନେତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ପିଟିସନରେ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଆତ୍ମଜୀବନୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି।

ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ଅନୁଯାୟୀ, ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଗୁରୁବାର ଦିନ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ 'ନ୍ୟାୟ: ଦି ଜଷ୍ଟିସ'ର ରିଲିଜ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଫିଲ୍ମ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରିଲିଜ ହେବାର କାର‌୍ୟ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ତାଙ୍କ ମୃତ ପୁଅର ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ଅପମାନିତ କରାଯାଉଥିବା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏକ ପିଟିସନରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପିତା କୃଷ୍ଣ କିଶୋର ସିଂ ତାଙ୍କ ପୁଅର ନାମ କିମ୍ବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସମାନ ଚରିତ୍ର ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏହି ଆବେଦନରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆଗାମୀ କିମ୍ବା ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ୨୦୨୦ ଜୁନ୍ ୧୪ରେ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ନିଜ ଫ୍ଲାଟରେ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment