ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ଡ୍ରଗ୍ସ କାରବାର ମାମଲା, ଆଜି ଶେଷ ହେଉଛି ରିୟାଙ୍କ ଜୁଡିସିଆଲ କଷ୍ଟଡି ଅବଧି
Khabar Odisha:Sushant-Singh-Rajput-SSR-Case-News-Rhea-Chakraborty-Judicial-Custody-End-Today-In-Drug-Connection-Case
ମୁମ୍ବାଇ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଏନସିବି ଗିରଫ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ 14 ଦିନିଆ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ଆଜି ରିୟାଙ୍କ ହେପାଜତର ଶେଷ ଦିନ । ରିୟା ମୁମ୍ବାଇର ବାଇକୁଲ୍ଲା ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି। ରିୟା କୋର୍ଟରେ ଦୁଇଥର ଜାମିନ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରାଯାଇଛି ।

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ମାମଲାରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ସହ କାରବାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନସିବି)ଟିମ୍ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 8ରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଏହାପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ରାଉଣ୍ଡ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରକାଶ ଥାଉ ଯେ, ଯଦି ଏହି ମାମଲାରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ 10 ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ ।

ଏହି ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବୟାନ ଆଧାରରେ ରିୟାଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀ ହୋଇଥିଲା। ଏନସିବି ଏହି ମାମଲାର ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା। ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ରିୟାଙ୍କୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡା, ତାଙ୍କ ଘରର କର୍ମଚାରୀ ଦୀପେଶ ସାୱନ୍ତ ଏବଂ ଭାଇ ଶୌଭିକ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସହ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହୋଇଥିଲେ।

ଗିରଫ ପରେ ରିୟା କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଯାହାର ସେପ୍ଟେମ୍ବର 11ରେ ଶୁଣାଣି ହୋଇଥିଲା। ଶୁଣାଣି ସମୟରେ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରିୟାଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ କାରଣ ସେ ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରି ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସତର୍କ କରିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ତାଙ୍କ ପିଟିସନରେ ରିୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହି ମାମଲାରେ ତାଙ୍କ ଫସେଇ ଦିଆଯାଇଛି ସେ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ। ରିୟାଙ୍କୁ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ଡ୍ରଗ୍ ଏବଂ ସାଇକୋଟ୍ରୋପିକ୍ ପଦାର୍ଥ (NDPS) ଅଧିନିୟମ, 1985ର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଏନସିବି ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରିଛି । ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଏନସିବି ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂତ୍ର ହାସଲ କରିଛି। ସେଥିପାଇଁ ଏନସିବି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 17 ରୁ ଅଧିକ ଗିରଫ କରିସାରିଛି ।

ଏନସିବି ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ଗୋଆରୁ ରିୟା, ତାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋଭିକ୍ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ସାମୁଏଲ୍ ମିରାଣ୍ଡାଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ଡ୍ରଗ୍ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଏନସିବି ବ୍ୟତୀତ ସିବିଆଇ ଏବଂ ଇଡି ମଧ୍ୟ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment