ନୂତନ କରୋନା ପ୍ରକାରକୁ ନେଇ ସେୟାର ମାର୍କେଟ୍‌ରେ ଝଡ଼
Khabar Odisha:Storm-in-the-stock-market-with-the-new-Corona-type

ମୁମ୍ବାଇ, ନଭେମ୍ବର ୨୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଦୁର୍ବଳ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୂଚନାର ପ୍ରଭାବ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ମିଳୁଥିବା କରୋନା ର ଏକ ନୂତନ ରୂପର ବୃଦ୍ଧି ଷ୍ଟକ୍ ବଜାରରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଉଛି । ଆଜି ପୁଣି ଥରେ ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟରେ ଭୂକମ୍ପ ଘଟିଛି । ବିଏସଇ ର ୩୦-ସେୟାର ସେନ୍ସେକ୍ସ ଏବଂ ଏନଏସଇ ର ନିଫ୍ଟି ଇଣ୍ଡେକ୍ସ ବହୁତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ବିପଦ ସଂଙ୍କେତ ସହିତ କାରବାର ଆରମ୍ଭ କରିବାର ଅଳ୍ପ ସମୟ ପରେ, ଉଭୟ ସୂଚକାଙ୍କ ତୀବ୍ର ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା । ସକାଳ ୧୦.୩୫ ସୁଦ୍ଧା ସେନ୍ସେକ୍ସ ୧,୩୦୦ ପଏଣ୍ଟରୁ ଅଧିକ ହ୍ରାସ ପାଇଥିବାବେଳେ ନିଫ୍ଟି ୪୦୦ ପଏଣ୍ଟ ହରାଇଛି । ଏହା ପରେ, ସକାଳ ୧୧ ଟା ସୁଦ୍ଧା, ସେନ୍ସେକ୍ସ ୧୪୬୦ ପଏଣ୍ଟକୁ ଏକ ନିମ୍ନ ସ୍ତରକୁ ଖସିଗଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ, ସେନ୍ସେକ୍ସ ୫୭,୪୨୩.୫୫ ରେ ୧୩୮୧.୮୨ ପଏଣ୍ଟ କିମ୍ବା ୨.୩୩ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ କରୁଥିବାବେଳେ ନିଫ୍ଟି ୩୯୫.୦୫ ପଏଣ୍ଟ କିମ୍ବା ୧୭୧୪୧.୨୦ ସ୍ତରରେ ୨.୨୭ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। 

ଶୁକ୍ରବାର, ସପ୍ତାହର ପଞ୍ଚମ ବାଣିଜ୍ୟ ଦିନ, ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟର ଆରମ୍ଭ ବହୁତ ଖରାପ ଥିଲା । ବିଏସଇ ର ସେନ୍ସେକ୍ସ ଏବଂ ଏନଏସଇ ର ନିଫ୍ଟି ଉଭୟ ବିପଦ ସଂଙ୍କେତରେ ଖୋଲିଥିଲେ । ବାଣିଜ୍ୟ ଦିନରେ, ସେନ୍ସେକ୍ସ ୮୧୫.୭୧ ପଏଣ୍ଟ କିମ୍ବା ୧.୩୯ ପ୍ରତିଶତ ହରାଇ ୫୮ ହଜାର ତଳେ ଖୋଲିଲା । ଏହା ୫୭୯୭୯.୩୮ ସ୍ତରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ କି ବିଏସଇ ନିଫ୍ଟି ୧୭୨୯୬.୬୫ ରେ ୨୩୯.୬୦ ପଏଣ୍ଟ କିମ୍ବା ୧.୩୭ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ସହିତ କାରବାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ କରୋନାର ବିପଜ୍ଜନକ ଭାରିଆଣ୍ଟ ମିଳିବା ପରେ ନିବେଶକଙ୍କ ଚିନ୍ତା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ନୂତନ ପ୍ରକାର ବି.୧.୧୫୨୯ ଡେଲଟା ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ବିପଜ୍ଜନକ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ୩୦ ରୁ ଅଧିକ ନୂତନ ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କରୋନା କବଳରୁ ବିଶ୍ୱର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଏହା ଏକ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଉଛି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment