ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ଏହି କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତି ସପ୍ତାହରେ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଦେବ ଦରମା
Khabar Odisha:Now-in-India-this-company-will-give-salary-to-its-employees-every-week
ମୁମ୍ବାଇ, ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୦୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏକ କମ୍ପାନୀ ଏହାର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ସାପ୍ତାହିକ ଦରମା ଦେବାକୁ ଯାଉଛି। ପୁର୍ବରୁ ଭାରତ ବାହାରେ ଏହା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ବାସ୍ତବରେ ଇ-କମର୍ସ କମ୍ପାନୀ ଇଣ୍ଡିଆ ମାର୍ଟ ପ୍ରତି ସପ୍ତାହରେ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଦରମା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି। କମ୍ପାନୀ ସାପ୍ତାହିକ ବେତନ ନୀତି ଘୋଷଣା କରିଛି। ତାହା ହେଉଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଦରମା ପାଇବା ପାଇଁ ମାସର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ।

ଇଣ୍ଡିଆ ମାର୍ଟ କହିଛି ଯେ ଏହା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଆର୍ଥିକ ବୋଝ ହ୍ରାସ କରିବ ଏବଂ ସେମାନେ ଭଲ କାମ କରିବେ। ଏକ ନମନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପରମ୍ପରା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଏବଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସୁସ୍ଥତାକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଇଣ୍ଡିଆ ମାର୍ଟ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀ ଭାବରେ ସାପ୍ତାହିକ ବେତନ ପ୍ରଦାନ କରିଛି ବୋଲି ଇଣ୍ଡିଆ ମାର୍ଟ ନିଜ ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟରେ କହିଛି।

କମ୍ପାନୀର ବିବୃତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କଲ୍ୟାଣକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ସାପ୍ତାହିକ ଦରମା ଏକ ପ୍ରମୁଖ ପଦକ୍ଷେପ। ତେବେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ହଂକଂ ଏବଂ ଆମେରିକାରେ ସାପ୍ତାହିକ ଦେୟ ସାଧାରଣ ଅଟେ। ସାପ୍ତାହିକ ବେତନ ଉଭୟ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ନିଯୁକ୍ତିଦାତାଙ୍କୁ ଲାଭ ଆଣିବ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment