Dr. Raj Kishore Pani
(Ph.D in Astrology)
Mob: 8093176117, 9861934747
Khabar Odisha
ମେଷ : ମେଷ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଧର୍ମ ପରାୟଣ ହେବେ । ମନ ଭିତରେ ଧାର୍ମିକ ଭାବନା ଜାଗ୍ରତ ହେବ । ମନ ଭିତରେ ଧାର୍ମିକ ଭାବନା ଜାଗ୍ରତ ହେବ । ଧର୍ମ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅର୍ଥ ବ୍ୟୟ କରିବେ । ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ପିତାଙ୍କ ସହିତ ଉତ୍ତମ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ । ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା କରିବେ । ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଦେଶ ଗସ୍ତ କରିବେ । ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷିତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପ୍ରୟାସ କରି ସଫଳ ହେବେ । ଉତ୍ତମ କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଚାକିରୀରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । ବ୍ୟାପାରରେ ଉନ୍ନତି ଘଟିବ । ନିକଟୀୟ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଠାରୁ ଉପହାର ପାଇବେ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଭାଇଙ୍କ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଉତ୍ତମ ଧନ ଆୟ କରିବେ । ବହୁଦିନର ସମ୍ପର୍କରେ ତିକ୍ତତା ଆସିବ । ଅତ୍ୟଧିକ ଅର୍ଥବ୍ୟୟର ଶିକାର ହେବେ । ଥଣ୍ଡା, କଫ, ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥାରେ ଅସୁସ୍ଥ ରହିବେ । ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତିର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିବ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ପରିବାରରେ ସୁଖଶାନ୍ତି ଏବଂ ଉତ୍ତମ ବୁଝାମଣା ରହିବ । କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଉତ୍ତମ ରହିବ । ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । ବିନା କାରଣରେ ଯାତ୍ରା କରି କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡିବ । ନିଜ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କମିବ ।
Khabar Odisha
ବୃଷ : ବୃଷ ରାଶିର ଜାତକମାନଙ୍କର ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଉତ୍ତମ ରହିବ ନାହିଁ । ପାଣିରେ ବୁଡିବାର ଭୟ ରହିବ । ସନ୍ତାନ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ପିଲାମାନେ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଣୀ ଲାଭ କରିବେ । ଭୂମି କ୍ରୟ କରିବାର ଅବସର ପାଇବେ । ବାହନ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ସମାଜରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲାଭ କରିବେ । ନିଜକୁ ସମାଜ ସେବାରେ ନିୟୋଜିତ କରିବେ । ପରିବାରରେ ଅଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ରହିବ । କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ହଜିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ଘରେ ମାଙ୍ଗଳିକ କର୍ମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଉତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ସ୍ଥାପନ କରିବେ । କୋର୍ଟକଚେରୀ ଇତ୍ୟାଦି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜୟଯୁକ୍ତ ହେବେ । ଦାମ୍ପତ୍ତ୍ୟ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ରହିବ । ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତ୍ତୀର୍ଣ୍ଣ ହେବେ । ନୂତନ ବ୍ୟାପାର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିପାରିବେ । ମାସର ଶେଷଭାଗରେ ଋଣ ପରିଶୋଧ ସହିତ ଋଣ ପ୍ରାପ୍ତିର ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ରହିବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ହେବାର ଯୋଗ ରହିବ । ବିଦେଶରେ କର୍ମ ପ୍ରାପ୍ତି କରିବେ । ବୈବାହିକ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସାମାନ୍ୟ ଅସ୍ଥିରତା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ ।
Khabar Odisha
ମିଥୁନ : ମିଥୁନ ରାଶିର ଜାତକମାନେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ବ୍ୟାପର ବାଣିଜ୍ୟରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହେବ । ବଡ ଧରଣର କ୍ଷତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । ମାନସିକ ଅସ୍ଥିରତା ସହିତ ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ରହିବ । ଘରେ କୌଣସି ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ କରି ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଲାଭ କରିବେ । ପିତାଙ୍କ ସହିତ ମତପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିବ । ଦୀର୍ଘଦିନର ଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ତିକ୍ତତା ଆସିବ । ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ ମତପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିବ । କୌଣସି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । ସନ୍ତାନସନ୍ତତିମାନଙ୍କ ଆଚରଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଗର୍ବିତ କରିବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ଭୂମିକ୍ରୟ କରିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ଅର୍ଜନ କରିବେ । ନୂତନ ଗୃହ ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବେ । ଆର୍ଥିକ ଲାଭର ଆଶା ଅଧିକ ରହିବ । ଆକସ୍ମିକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଯୋଗୁଁ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ମଧ୍ୟ ଘଟିବ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଶତ୍ରୁଭୟ ଏବଂ ରୋଗଭୟ ରହିବ । ଲଟେରୀ ସଟ୍ଟା ଇତ୍ୟାଦିରେ ପ୍ରୟାସ କଲେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଭାଇଭାଇଙ୍କ ଭିତରେ ତିକ୍ତତା ଦେଖାଦେବ । ମହିଳାମାନେ ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ ।
Khabar Odisha
କର୍କଟ : କର୍କଟ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଶତ୍ରୁବିଜୟୀ ରହିବେ । ଶତ୍ରୁମାନେ ମିତ୍ରବତ ଆଚରଣ କରିବେ । କୋର୍ଟ କଚେରୀ ଇତ୍ୟାଦିରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଉତ୍ତମ ବୁଝାମଣା ରହିବ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଶିକ୍ଷାକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ । ସନ୍ତାନ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଭାଗ୍ୟ ବଳରେ ଉତ୍ତମ କର୍ମପ୍ରାପ୍ତି କରିବେ । ସମାଜରେ ନିଜର ଯାଗଦାନ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ । ଉତ୍ତମ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ଏବଂ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେବେ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ଗୁରୁଜନଙ୍କ ଠାରୁ ଆର୍ଶୀବାଦ ଏବଂ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଯାତ୍ରା କରିବାର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ପିଲାମାନେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରାପ୍ତ କରିବେ । ଧର୍ମ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କମ୍‌ ରହିବ । ମନରେ ନାସ୍ତିକବାଦୀ ଚିନ୍ତାଧାରା ବଢ଼ିବ । ଅଚାନକ ଅର୍ଥବ୍ୟୟ ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥାର କାରଣ ହେବ । ମାସର ଶେଷଭାଗରେ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାର ସୁଖ କିମ୍ବା ସୌଖୀନ ସାମଗ୍ରୀ କିଣିବାର ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । କୌଣସି ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । ଦାନ ଧର୍ମ କରିବାର ଇଛା ରହିବ ।
Khabar Odisha
ସିଂହ : ସିଂହ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ସନ୍ତାନ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଶିକ୍ଷାକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ । ମନରେ ପ୍ରବଳ ଭାବପ୍ରବଣତା ବଢ଼ିବ । ଅତ୍ୟଧିକ ଭାବପ୍ରବଣତାରେ ବିଶବର୍ତ୍ତି ହୋଇ ନିଜର କ୍ଷତି କରିବେ । ଅତ୍ୟଧିକ ଅନ୍ୟକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି ଠକାମିର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିବ । ନିଜର ବ୍ୟବହାର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ । ଅଚାନକ ଶତ୍ରୁ ସୃଷ୍ଟି ହେବେ । ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ । ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢ଼ି । କୋର୍ଟକଚେରୀ ଇତ୍ୟାଦିରେ ଅସଫଳତା ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ କରାଇବ । ବ୍ୟାପାରରେ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ପିଲାମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ରହିବ । ପରିବାରରେ ନାରୀମାନେ ଅଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିବେ । ମନୋବଳ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ରହିବ । ଏ ସମୟରେ ଦୂରଯାତ୍ରା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ । ମାସର ନୂତନ ବାହନ କିଣିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ଅର୍ଜନ କରିବେ । ଜୀବନରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ।
Khabar Odisha
କନ୍ୟା : କନ୍ୟା ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ମନୋବଳ ଏବଂ ଇଛାଶକ୍ତି ବଢ଼ିବ । ଘର କିଣିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ଅର୍ଜନ କରିବେ । ପ୍ରେମସମ୍ପର୍କ ଗଢ଼ି ଉଠିବ । ପ୍ରେମବିବାହ କରିବାର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ମା’ଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଉତ୍ତମ ରହିବ ନାହିଁ । ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଅଚାନକ ଖରାପ ହେବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଉତ୍ତମ ଭୋଜନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ କଥାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବ । ବହୁଦିନର କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳ ହେବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ରୋଗମୁକ୍ତ ରହିବେ । ଉତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ସ୍ଥାପନ କରିବେ । ସମାଜରେ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଅର୍ଜନ କରିବେ । ପରିବାରରେ ମତପାର୍ଥକ୍ୟ ବଢ଼ିବ । ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥାର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିବ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଥଣ୍ଡା ଜ୍ୱରରେ ଶରୀର ଅସୁସ୍ଥ ରହିବ । ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରିବେ । ମା’ଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ହୋଇପାରିବେ । ନୂତନ ବ୍ୟାପାର ପ୍ରାରମ୍ଭ କରିବେ । ଅଚାନକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହେବେ । ଶତ୍ରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବେ । ନିଜର ସାହସିକ ସ୍ୱଭାବ ପାଇଁ ପୁରସ୍କୃତ ହେବେ । ତାର ଦୁଃଖରେ ସମଭାଗୀ ହେବେ । ପରିବାରରେ ନିଜ ପ୍ରତି ସହାନୁଭୂତି କମିବ ।
Khabar Odisha
ତୁଳା : ତୁଳା ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ପରିବାରରେ ସୁଖଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ଅନୁଭବ କରିବେ । ଏ ସମୟରେ ଆପଣ ଧନ ସଞ୍ଚୟ କରିବେ । ଉତ୍ତମ ଭୋଜନ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଗୃହ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ । ସମାଜରେ ପରିବାରର ସମ୍ମାନ ବଢ଼ିବ । ସମାଜ କଲ୍ୟାଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ହାତ ବଢ଼ାଇବେ । ଚାକିରୀରେ ଉତ୍ତ ପଦପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଧାର୍ମିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆର୍ଶୀବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ବ୍ୟାପାର ବାଣିଜ୍ୟରେ ଆଶାନୁରୂପ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବନାହିଁ । ଶୁଭର ପରିମାଣ ଅଶୁଭର ପରିମାଣ ଠାରୁ ସାମାନ୍ୟ ଅଧିକ ରହିବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କର୍ମଚ୍ୟୁତିର ଯୋଗ ରହିବ । ମହିଳାମାନେ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲିତ ଏବଂ ନିରୋଗ ରହିବେ । ଦୀର୍ଘଦିନର ଥିବା ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଚ୍ୟୁତି ଘଟିବ । ଅତ୍ୟଧିକ ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତି ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ସମାଜରେ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ମାନ ହାନତି ହେବ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିବେ । ଦୀର୍ଘଦିନର ଥିବା ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହେବ । ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତାରେ ଅର୍ଥବ୍ୟୟ କରିବେ । ଅତ୍ୟଧିକ ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥାର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିବ । ଅନ୍ୟ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ବିଶ୍ୱାସ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିବ । ଏ ସମୟରେ ଋଣ ଦେବା କିମ୍ବା ନେବା ନିର୍ଣ୍ଣୟ ଉତ୍ତମ ରହିବ ନାହିଁ । ଦାନ ଧର୍ମର ପ୍ରବଳ ଇଛା ରହିବ ।
Khabar Odisha
ବିଛା : ବିଛା ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ହଜି ଯାଇଥିବା ଦ୍ରବ୍ୟ ପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ରହିବ । ଧନ ସଞ୍ଚୟ କରିବେ । ତର୍କ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ନିଜର ଉତ୍ତମ ସ୍ୱଭାବ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କ ପ୍ରିୟପାତ୍ର ହୋଇପାରିବେ । ଭାଇମାନଙ୍କ ସହିତ ସୂସମ୍ପର୍କ ରହିବ । ପରିବାରରେ ସାମାନ୍ୟ ମତାନ୍ତର ମନାନ୍ତର ଦେଖାଦେବ । ସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତିରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବ । ସୌଖୀନ ସାମଗ୍ରୀ ନଷ୍ଟ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ଠାରୁ ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ଶିକ୍ଷାକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉତ୍ତରୋତ୍ତର ଉନ୍ନତି ହେବ । ସନ୍ତାନ ସୁଖ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ମନ ଭିତରେ ଥିବା ଆଶା ଆକାଂକ୍ଷା ପରିପୂରଣ ହେବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଶାନୁରୂପ ପଦପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିରୋଧର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ । ସମାଜରେ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ମାନ ହାନିର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । ଧର୍ମ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ବଢ଼ିବ । ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ରୋଗ ଦେଖାଦେବାର ସମୟ ରହିବ । ଟଙ୍କା ପଇସା ଚୋରି ହେବାର ଭୟ ରହିବ । ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ରହିବ । ଟଙ୍କା ପଇସା ଚୋରି ହେବାର ଭୟ ରହିବ । ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ରହିବ । ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗକୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସମୟରେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ବଡ ଭାଇଙ୍କ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ମାନସିକ ଅସ୍ଥିରତା ଲାଗି ରହିବ । ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବା ଫଳପ୍ରଦ ହେବ । ରୋଗମୁକ୍ତ ରହିବ । ଦୁର୍ଲଭ ପଦାର୍ଥ କିଣିବାର ସୁଯ
Khabar Odisha
ଧନୁ : ଧନୁ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଥଣ୍ଡା କଫର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିବ । ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥା ଅଧିକ ରହିବ । ମନ ଭିତରେ ସାତ୍ତ୍ୱିକତା ଆସିବ । କୌଣସି ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ କରିବେ । ଘରେ ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପନ ହେବ । ଗରିବମାନଙ୍କରୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ । ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ । ବାହନ କ୍ରୟ କରିବାର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । କ୍ରୀଡା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି ଲାଭ କରିବେ । ବ୍ୟାପାର ବାଣିଜ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । କର୍ମଚାରୀମାନେ ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କରିପାରନ୍ତି । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ଦୀର୍ଘଦିନର ଥିବା ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବେ । ଏ ସମୟରେ ଧନବ୍ୟୟ ଅଧିକ ରହିବ । ଦୂର ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କଲେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଘରେ କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କର ଜୀବନ ପ୍ରତି ଅଧିକ ବିପଦ ରହିବ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମତପାର୍ଥକ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତିର ଯୋଗ ରହିବ । ଭାତୃବିବାଦ ଏବଂ ମାନସିକ ଅଶାନ୍ତି ବଢ଼ିବ । କୌଣସି ବିବାଦ ଭିତରେ ପଢ଼ିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । ନିଜ ସ୍ୱଭାବ ଏବଂ ବ୍ୟବହାର ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।
Khabar Odisha
ମକର : ମକର ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ହାନି ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । ଭୋଗବିଳାସରେ ଅର୍ଥହାନି ଘଟିବ । ଚୋରି ହେବାର ଭୟ ଅଧିକ ରହିବ । ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଶୀଘ୍ର ସାରିବ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନିଜର କ୍ଷତି କରି ବସିବେ । ନିଜର ବାଣୀ ଉପରେ ସଂଯମତା ରହିବ ନାହିଁ । ଆପଣଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ ଆପଣଙ୍କ କ୍ଷତି କରିପାରନ୍ତି । ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅର୍ଥବ୍ୟୟ କରିବେ । ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପରୀକ୍ଷାରେ ସଫଳତା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ସମାଜରେ ନିଜର ଖ୍ୟାତି ବଢ଼ିବ । ସାନମାନଙ୍କ ସହଯୋଗ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ପିତା ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ରୋଗରେ ଅସୁସ୍ଥ ରହିବେ । ପରିବାରରେ ପିଲାମାନଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ରହିବ । ନାରୀମାନେ ଅଶାନ୍ତିର ଶିକାର ହେବେ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା କରିବାର ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ଶରୀର ପ୍ରାୟତଃ ସୁସ୍ଥ ରହିବ । କୌଣସି ବିବାଦୀୟ ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ । କୋର୍ଟକଚେରୀ ଇତ୍ୟାଦି ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ । ଏଥିପାଇଁ ସଜାଗ ରହିବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ । ପିତୃ ବିୟୋଗ ଘଟିପାରେ । କୌଣସି ନୂତନ ବାହାନ କିଣି ପାରନ୍ତି ।
Khabar Odisha
କୁମ୍ଭ : କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ଆର୍ଥିକ ଉନ୍ନତି ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିବେ । କୌଣସି ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଲୋକଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇବେ । ମାନସିକ ଚିନ୍ତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ଜ୍ୟେଷ୍ଠମାନଙ୍କର ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ହଠାତ କୌଣସି ଅଶୁଭ ସମ୍ବାଦରେ ବ୍ୟସ୍ତ ବିବ୍ରତ ହେବେ । ବ୍ୟବସାୟ ତଥା କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଅସ୍ଥିରତା ରହିବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ମହିଳା ଏବଂ ପିଲାମାନେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ସତର୍କ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ । ନିଜର ଭାଗ୍ୟ ବଳରେ ଅଳ୍ପ ପରିଶ୍ରମ କରି ସଫଳତା ଅର୍ଜନ କରିବେ । ନିଜ ଉପରେ ପିତାଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ବଢ଼ିବ । ପରିବାରରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ପ୍ରିୟପାତ୍ର ହେବେ । ପର ଦୁଃଖରେ ସମଭାଗୀ ହେବେ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ବହୁଦିନର ସମସ୍ୟା ସମାଧନ ହେବ । କୋର୍ଟ କଚେରୀ ଇତ୍ୟାଦିରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । ନିଜ ନାମରେ ଭୂମିକ୍ରୟ କରିବେ । ଘର କିଣିବା ଏ ସମୟରେ ଉଚିତ ହେବନାହିଁ । ଦୀର୍ଘଦିନର ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ । ଉତ୍ତମ କର୍ମପ୍ରାପ୍ତି ଲାଭ କରିବେ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ଯୋଗ ରହିବ । ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ଲାଗି ରହିବ ।
Khabar Odisha
ମୀନ : ମୀନ ରାଶିର ଜାତକମାନେ ମାସର ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ଲାଭ କରିବେ । ପୈତୃକ ସ୍ଥାବର ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତିରୁ ଲାଭ ପାଇବେ । ପିତାଙ୍କ ବ୍ୟାପାରକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇବେ । ପିତୃତୂଲ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ । ପରିବାରରୁ ସ୍ନେହ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କର ପ୍ରିୟପାତ୍ର ହେବ । କୌଣସି ଦର୍ଶନୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବେ । ଭଗବାନଙ୍କ ଆର୍ଶୀବାଦ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ । ନିଜର ସାହାଯ୍ୟ ମନୋବୃତ୍ତି ପାଇଁ ସମାଜରେ ପ୍ରିୟପାତ୍ର ହେବେ । ଜନକଲ୍ୟାଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିଜର ଅବଦାନ ରହିବ । ଘରେ କୌଣସି ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠାନ ସମାପନ ହେବ । ମାସର ମଧ୍ୟମ ଭାଗରେ ବହୁଦିନର ଆଶା ପରିପୂରଣ ହେବ । ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ରହିବେ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ସହିତ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ଯୋଗ ରହିବ । ପାରିବାରିକ ଅଶାନ୍ତି ଦେଖାଦେବ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ବହୁ ପରିଶ୍ରମ କରି ସଫଳ ହେବେ । ମହିଳାମାନେ ସମାଜରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲାଭ କରିବେ । ମାସର ଶେଷ ଭାଗରେ ଉତ୍ତମ ଦାମ୍ପତ୍ତ୍ୟ ସୁଖ ଲାଭ କରିବେ । ସପରିବାର କୌରସି ଦୂର ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିପାରନ୍ତି । ସୌଖୀନ ସାମଗ୍ରୀ ନଷ୍ଟ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିବ । ଋଣ ଆକାରରେ ଦେଇଥିବା ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବ । ଏ ସମୟରେ ଋଣ କରିବା କିମ୍ବା ଦେବା ଉତ୍ତମ ହେବନି ।