ବସ ମାମଲାରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ଏଭଳି ସମୟରେ ରାଜନୀତି ନ କରିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇ ଦଳରୁ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟିକା
Khabar Odisha:congress-mla-aditi-singh-suspended-from-party-for-doing-anti-party-activities
ଲକ୍ଷ୍ନୌ,ମେ ୨୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବସ୍ ମାମଲାରେ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦିକା ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟିକା ଆଦିତି ସିଂ । ସେ ନିଜ ଦଳ ତଥା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦିକା ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିବାରୁ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି। ସେ ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ଏଟାରେ ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ବୁଧବାର ଦିନ ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ପ୍ରିୟଙ୍କାକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସମୟରେ ଏଭଳି ନିମ୍ନ ସ୍ତରର ରାଜନୀତି କରିବା ଉପଯୁକ୍ତ ନୁହେଁ। ସେହି ସମୟରେ ଏହି ବସ୍ ଗୁଡିକ କେଉଁଠାରେ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ୟୁପି ଛାତ୍ରମାନେ କୋଟାରେ ଫସି ରହିଥିଲେ | ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସମୟରେ ଏଭଳି ନିମ୍ନ ରାଜନୀତିର ଆବଶ୍ୟକତା କ?

ଏକ ହଜାର ବସ୍ ର ଏକ ତାଲିକା ପଠାଯାଇଛି, ଅଧାରୁ ଅଧିକ ବସର ନମ୍ୱର ନକଲି | 297 ଟି ବସରେ ଜଙ୍କ ଲାଗି ଯାଇଛି, 98 ଟି ଅଟୋ ରିକ୍ସା ଏବଂ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପରି ଯାନ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ରହିଛି ଏବଂ 68ଟି ଯାନର କାଗଜପତ୍ର ନାହିଁ   ଏହା ଏକ ନିଷ୍ଠୁର ପରିହାସ | ଯଦି ବସ୍ ଥିଲା ତେବେ ବସ ଗୁଡିକୁ ରାଜସ୍ଥାନ, ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କାହିଁକି ପଠାଇଲ ନାହିଁ | ଯେତେବେଳେ ୟୁପିର ହଜାର ହଜାର ପିଲା କୋଟାରେ ଫସି ରହିଥିଲେ, ଏହି ବସ୍ ଗୁଡିକ କେଉଁଠାରେ ଥିଲା | କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଏହି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଘର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡିବା କଥା ଛାଡନ୍ତୁ ନିଜ ସୀମା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଆଣି ଛାଡି ପାରିଲାନି । ଏହା ପରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଏହି ବସ ପଠାଇ ଫଶି ରହିଥିବା ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଘରକୁ ଆଣିଥିଲେ। ରାଜସ୍ଥାନର ସିଏମ୍ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ଆଦିତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯୋଗୀ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ଫସି ରହିଥିବା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଆଣିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି, ଏଭଳି ସମୟରେ ରାଜନୀତି କରିବା ଠିକ ନୂହେଁ ।

ତେବେ ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆଦିତି କିଛି ସମୟ ଧରି ପାର୍ଟିର ନିଷ୍ପତି ବିରୋଧରେ ବିଦ୍ରୋହ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଦଳର ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯାଇ ସେ ବିଧାନସଭାର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିବେଶନରେ ମଧ୍ୟ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment