ଚାଲିଛି କଂଗ୍ରେସ ୱାର୍କିଂ କମିଟି ବୈଠକ,ପାର୍ଟିକୁ ମିଳିପାରେ ନୂଆ ସଭାପତି
Khabar Odisha:The-congressional-hearing-about-that-were-exactly-where-the-congressional-hearing-about-that-were-coming-from

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅକ୍ଟୋବର ୧୬(ଖବର ଓଡିଶା): ପାଞ୍ଚ ମାସ ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ୱାର୍କିଂ କମିଟି (ସିଡବ୍ଲୁସି) ର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଆଜି ବସୁଛି । ଏହି ବୈଠକ ପୂର୍ବରୁ ଦଳର ସଭାପତି ପଦ ସମେତ ସାଂଗଠନିକ ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ବଳ ମନେ ହେଉଛି। ଦଳର ଢାଞ୍ଚାରେ ବ୍ୟାପକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ୨୩ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଯୁକ୍ତି ବାଢିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ମତଦାନକୁ ଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ଏବଂ ଆଗାମୀ ପାଞ୍ଚଟି ରାଜ୍ୟଗୁଡିକ ନିର୍ବାଚନରେ ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍। 

ଜି -୨୩ ନେତାମାନେ ଏହା ମଧ୍ୟ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଉଚ୍ଚ କ୍ଷମତା ସମ୍ପନ୍ନ ସଂସ୍ଥା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସାଂଗଠନିକ ନିର୍ବାଚନ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ ବିରୋଧ କରିବେ ନାହିଁ। ସିଡବ୍ଲୁସି ର ଅନେକ ସଦସ୍ୟ ଏବେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବରେ ଜାରି ରଖିବାକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାର ଦୁଇ ବର୍ଷ ବିତିଗଲାଣି । ଅନେକ ନେତା ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସୋନିଆ ସଭାପତି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଯେତେବେଳେ ଏକ ବଡ଼ ବିଭାଗ ରାହୁଲଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଆଶା କରୁଛି । ତେବେ ଦେଶର ସମୟ ଆସିଛି ପୁରୁଣା ଦଳ ଅନ୍ୟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଳୀୟ ନିର୍ବାଚନରେ ନିଜ ଘରକୁ ସଜାଡ଼ିବାର ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment