କାଶ୍ମୀରର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଡାଲ ହ୍ରଦ ଉପରେ ଏକ ଏୟାର ସୋ ଆୟୋଜନ କରିବ ବାୟୁସେନା
Khabar Odisha:The-Air-Force-will-organize-an-air-show-on-Dal-Lake-to-encourage-the-youth-of-Kashmir-to-join-the-Indian-Air-Force

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ,ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୬ ରେ କାଶ୍ମୀରର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ତଥା ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଡାଲ ହ୍ରଦ ଉପରେ ଏକ ଏୟାର ସୋ ଆୟୋଜନ କରିବ ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଶୋ’ରେ ୩୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ସ୍କୁଲ ପିଲା ଏବଂ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି ଜଣେ ସରକାରୀ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି।

କାଶ୍ମୀର ଡିଭିଜନ କମିଶନର ପାଣ୍ଡୁରାଙ୍ଗ କେ ପୋଲ କହିଛନ୍ତି, “ବାୟୁ ଶୋ’ର ମୁଖ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଉପତ୍ୟକାର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାରେ ଯୋଗଦେବା ଏବଂ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା। ବାୟୁସେନା ଦ୍ୱାରା ଅୟୋଜିତ ଏହି ଶୋ’ର ବିଷୟବସ୍ତୁ ହେଉଛି ‘ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଡେଣା ଦିଅ’ ।

ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର ମୁଖ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଏନସିସି କ୍ୟାଡେଟର ଅଂଶଗ୍ରହଣ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି। ଶେର୍-ଇ-କାଶ୍ମୀର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଷ୍ଟଲ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯିବ ଏବଂ ଛାତ୍ରମାନେ ବାୟୁସେନାର ସଫଳତା, ବଳରେ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ, ନିଯୁକ୍ତି ନିୟମ ଏବଂ ଯୋଗ୍ୟତା ମାନଦଣ୍ଡ ସହିତ ପରିଚିତ ହେବେ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment