ଓମିକ୍ରନ୍ ଭୟ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ସପ୍ତାହ ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍‌ର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ
Khabar Odisha:Indian-cricket-teams-South-Africa-tour-could-be-delayed-by-a-week-amid-fears-of-Omicron

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଡିସେମ୍ବର ୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): କୋଭିଡ-୧୯ ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟର ବିପଦ ହେତୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍‌ର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ଏକ ସପ୍ତାହ ସୁଦ୍ଧା ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ।  ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିରାପତ୍ତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ। ଓମିକ୍ରନ୍ କୋଭିଡ ଭାରିଆଣ୍ଟର ବିପଦ ହେତୁ ଆମେ ଏକ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିରିଜ୍ ବିଳମ୍ବ କରିବାକୁ ଆଲୋଚନା କରୁଛୁ ଏବଂ ଆମେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତିକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛୁ, ଉଭୟ ବୋର୍ଡ ନିରନ୍ତର ସମ୍ପର୍କରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସବୁକିଛି ଅଛି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ବୋଲି ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଭାରତ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ତିନୋଟି ଟେଷ୍ଟ, ତିନୋଟି ଏକ ଦିବସିୟ ଏବଂ ଚାରି ଟି -୨୦ ଟି ପାଇଁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ଯାଉଛି। ଏହି ଗସ୍ତ୧୭ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଯୁବ ବ୍ୟାପାର ଏବଂ କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁର କହିଥିଲେ ଯେ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପଠାଇବା ପୂର୍ବରୁ ବିସିସିଆଇ ସରକାରଙ୍କ ସହ ପରାମର୍ଶ କରିବା ଉଚିତ ଯେଉଁଠାରେ ଏକ ନୂତନ କରୋନା-୧୯ ପ୍ରକାର ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି। କେବଳ ବିସିସିଆଇ ନୁହେଁ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବୋର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଏହା କରିବା ଉଚିତ।  

ଏକ ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଦେଶକୁ ଦଳ ପଠାଇବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ, ଯଦି ବିସିସିଆଇ ଆମ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରେ ତେବେ ଆମେ ଏହା ଉପରେ ବିଚାରବିମର୍ଶ କରିବୁ ବୋଲି ଠାକୁର ବାଗପାଟରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ (ହୁ) ନୂତନ କୋଭିଡ-୧୯ ପ୍ରକାରର ନାମକରଣ କରିଛି।  ବି.୧.୧.୫୨୯, ଯାହା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ 'ଓମିକ୍ରନ୍' ଭାବରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି । ହୁ ନୂତନ ଭାବରେ ଚିହ୍ନିତ କୋଭିଡ-୧୯ ପ୍ରକାର ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ପାଇଁ ଏକ ବୈଠକ କରିବା ପରେ ଆସିଛି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment