ଦିଲ୍ଲୀରେ ସାଂଘାତିକ କରୋନାସ୍ଥିତି, ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଉଛି ୫ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନ
Khabar Odisha:5-covid-patient-death-per-hour-in-Delhi
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ନଭେମ୍ବର 24 (ଖବର ଓଡିଶା)

ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଗମ୍ଭୀର ରହିଛି  । ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୭ହଜାର ୯୭୫ଜଣ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି  । ଏହାକୁ ମିଶାଇ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୯୧ଲକ୍ଷ ୭୭ ହଜାର ୮୪୧ ଛୁଇଁଛି  । ସେପଟେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧ଲକ୍ଷ ୩୪ହଜାର ୨୧୮ରେ ପହଞ୍ଚିଛି   ବର୍ତ୍ତମାନ ଚିନ୍ତାଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ । ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଉଛି ୫ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନ ।

ଦିନ କୁ ଦିନ ପ୍ରଦୂଷଣ ମାତ୍ରା ବଢୁଥିବା ବେଳେ  କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି   ରାଜଧାନୀରେ ପାରଦ ଖସୁଥିବା ବେଳେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ । ଆଉ ଗତ ଚାରି ଦିନ ହେବ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ଦୈନିକ ୧୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି  । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୧୦ ଦିନ ଭିତରେ ଏକ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାଜଧାନୀରେ ମୋଟ ମୃତକ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୨ ଛୁଇଁଛି    ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ୧୨୧
ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଜୀବନ ହରାଇଛନ୍ତି   ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟାରେ ୫ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଉଛି  

ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରଖି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲ ଚିନ୍ତିତ ଥିବା ବେଳେ କରୋନା ନିୟମକୁ ଅଧିକ କଡାକଡି କରିଛନ୍ତି । ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧିଲେ ଏଣିକି ୨୦୦୦ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ପୈଠ କରିବାକୁ ହେବ ବୋଲି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment