ଏହି ସବୁ ଉପାୟରେ ଥଣ୍ଡା କାଶରୁ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି ...
Khabar Odisha:Home-remedies-for-cold
ଭୁବନେଶ୍ୱର, ନଭେମ୍ବର 25( ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

 କଦଳୀରେ ପ୍ରଚୁର ପୋଟାସିୟମରେ ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ଏହା ଶରୀରରେ ଜଳ ଅଭାବକୁ ପୂରଣ କରିଥାଏ  ।  ଏଥିସହ କଦଳୀରେ ଥିବା ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋଲାଇଟ୍ ଏବଂ ମିନେରାଲ୍ସ ଶରୀରରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ  । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ ତେବେ କଦଳୀ ଖାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ  ।

ରସୁଣ ଏହାର ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଗୁଣରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ କିନ୍ତୁ ଏହାର ବ୍ୟବହାର ଫ୍ଲୁ ଏବଂ ସଂକ୍ରମଣର ସମସ୍ୟାକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିଥାଏ  ।ରସୁଣର ନିୟମିତ ସେବନ ଆପଣଙ୍କ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ  । 

ଥଣ୍ଡା ଏବଂ କାଶର ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ମହୁ ଖାଇପାରିବେ  । ମହୁର ଆଣ୍ଟିମାଇକ୍ରୋବାୟଲ୍ ଗୁଣ ରହିଛି, ଯାହା ଗଳାରେ ଉତ୍ତେଜନା ଏବଂ ପ୍ରଦାହରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇପାରେ  । ଆପଣ ଚା କିମ୍ବା ଗରମ ଲେମ୍ବୁ ସହିତ ମିଶ୍ରିତ ମହୁ ଖାଇପାରିବେ  ।

ସର୍ଦ୍ଦି ଭଳି ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ହଳଦୀ ଶତାବ୍ଦୀ ଧରି ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଆସୁଛି  । ଏହା ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ଭଳି ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ କରିଥାଏ  । 

ଆଣ୍ଟିଫଙ୍ଗାଲ୍, ଆଣ୍ଟିବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଲ୍, ଏବଂ ଆଣ୍ଟିସେପ୍ଟିକ୍ ଗୁଣ ସହିତ ଲବଙ୍ଗ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ଥଣ୍ଡା ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ  । 

ଅଦା ପ୍ରାୟତ  କାଶ, ଗଳା ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏବଂ ଫୁଲା ଭଳି ସମସ୍ୟାରେ ଉପକାରୀ ହୁଏ  ।  ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଅଦା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ସ୍ତର କମିଯାଏ ଏବଂ ସ୍ଥିର ହୋଇଯାଏ  ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment