ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଜାରି ରହିଛି କରୋନା ଆତଙ୍କ, 6.08 କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କଲା ମୋଟ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
Khabar Odisha:Outbreak-of-Corona-epidemic-worldwide-number-of-positive-cases-crosses-60-million
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୨୭ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ଜାରି ରହିଛି କରୋନା ଆତଙ୍କ । ଦୁନିଆରେ ମହାମାରୀର ଶେଷ ହେବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ ଏବଂ ସଂକ୍ରମିତ ଓ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି | ଏହି ସମୟରେ, ବିଶ୍ୱସ୍ତରରେ ମୋଟ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂଖ୍ୟା 6.08 କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଥିବାବେଳେ ସଂକ୍ରମଣରେ ବର୍ତ୍ତମାନସୁଦ୍ଧା 14,29,000 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିସାରିଲାଣି । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଜନ୍ ହପକିନ୍ସ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଛି ।

ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସେଣ୍ଟର ଫର ସିଷ୍ଟମ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ (CSSE) ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇ ସୂଚନାରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ । ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ସୁଦ୍ଧା ବର୍ତ୍ତମାନର ବିଶ୍ୱରେ 6,08,60,169 ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇସାରିଲେଣି ଏବଂ 14,29,733 ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଲାଣିCSSE ଅନୁଯାୟୀ ଆମେରିକା ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶ। ସେଠାରେ 1,28,79,861 ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ 2,63,413 ଜଣଙ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି ସାରିଲାଣି ।

କୋଭିଡ -19 ମାମଲାରେ ଭାରତ 92,66,705 ମାମଲାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବାବେଳେ ଦେଶରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା 1,35,223 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। CSSE ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଏକ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ଥିବା ଅନ୍ୟ ଦେଶଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ବ୍ରାଜିଲ (6,166,606), ଫ୍ରାନ୍ସ (2,235,537), ଷ (2,169,424), ସ୍ପେନ୍ (1,617,355), ବ୍ରିଟେନ (1,578,429), ଇଟାଲୀ (1,509,875), ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା (1,399,431), କଲମ୍ବିଆ | (1,280,431), ମେକ୍ସିକୋ (1,078,594) ଏବଂ ଜର୍ମାନୀ (1,005,307) |

କୋଭିଡ -19 ରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ବ୍ରାଜିଲ ଆମେରିକା ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି, ଯେଉଁଥିରେ 1,70,769 ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 20,000 ରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଦେଶଗୁଡ଼ିକ ହେଲା ମେକ୍ସିକୋ (103,597), ବ୍ରିଟେନ (57,128), ଇଟାଲୀ (52,850), ଫ୍ରାନ୍ସ (51,041), ଇରାନ (46,689), ସ୍ପେନ୍ (44,374), ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା (37,941), ଷ (37,688), କଲମ୍ବିଆ (36,019), ପେରୁ (35,685) ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା (21,289) |

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment