ବ୍ରାଜିଲରେ କରୋନା ପାଣ୍ଠିରେ ପ୍ରାୟ ଚାରି ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର, ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ସାଂସଦ ଗିରଫ
Khabar Odisha:MPs-arrested-by-Brazilian-anti-corruption-department-for-embezzlement-of-around-Rs-4-lakh-in-Corona-funds
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅକ୍ଟୋବର ୧୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବାବେଳେ କିଛି ଲୋକ କରୋନା ପାଣ୍ଠିରେ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ କରୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗରେ ବ୍ରାଜିଲର ଦୁର୍ନୀତି ନିବାରଣ ୟୁନିଟ୍ ଦ୍ୱାରା ଜଣେ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଚଢାଉରେ ବ୍ରାଜିଲର ସାଂସଦ ଚିକୋ ରୋଡ୍ରିଗୁସ୍ ତାଙ୍କ ଅନ୍ତଃବସ୍ତ୍ରରେ କରୋନାଙ୍କ ପାଣ୍ଠି ଲୁଚାଇ ରଖିଥିବାବେଳେ ଧରାପଡିଥିଲେ। ସେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜାୟର ବୋଲସନାରୋ ଦଳର ସାଂସଦ। ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବେଳେ ସାଂସଦଙ୍କ ଅନ୍ତଃବସ୍ତ୍ରରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ବାହାରିଛି ।

ଯାହା ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ପ୍ରାୟ ତିନି ଲକ୍ଷ 88 ହଜାର ଟଙ୍କା ହେବ । ସାଂସଦ ଚିକୋ ରୋରିମା ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଆବଣ୍ଟିତ ପାଣ୍ଠିରେ ହେରଫେର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏହା ପରେ ସାଂସଦ ଚିକୋଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ କରାଯାଇ ସେଠାରୁ ପରିମାଣ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା।

ଯଦିଓ ଗିରଫ ପରେ ଚିକୋ ରୋଡ୍ରିଗୁସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ତାଙ୍କ ସହ ଏକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର, ସେ କିଛି ଭୁଲ୍ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଚିକୋ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଷଡଯନ୍ତ୍ରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବୋଲସନାରୋ ଦାୟୀ ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ।

 

ବୋଲସନାରୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଜାଣିଶୁଣି ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମିଥ୍ୟା କାହାଣୀ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ତତ୍କାଳୀନ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ବୋଲସାନାରୋ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ସରକାର ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ନୀତିର ଅନେକ ଅଭିଯୋଗର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment