ଉଗ୍ରବାଦ ଶାନ୍ତି, ନିରାପତ୍ତା ଦିଗରେ ବଡ ଆହ୍ୱାନ- ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ
Khabar Odisha:Extremism-is-a-major-challenge-to-peace-and-security---Prime-Minister-Narendra-Modi

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ,ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୭(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି ଏସସିଓ ବେଠକରେ ସମ୍ବୋଧନ କରି ବିଶ୍ୱରେ ଉଗ୍ରବାଦ, ଯାହା ଶାନ୍ତି, ନିରାପତ୍ତା ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ ଅଭାବ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଆହ୍ୱାନ ପାଲଟିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ବୈଠକରେ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ବିକାଶ ଏହି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ ଅଧିକ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଉଗ୍ରବାଦ ଏବଂ ଉଗ୍ରବାଦ ବିରୋଧରେ ଲଢିବା ପାଇଁ ଏକ ଅଂଶୀଦାର କ୍ଷେତ୍ର ଭାବରେ ବିକାଶ କରାଯିବା ଉଚିତ୍।

ଏସସିଓର ବିଂଶତମ ବାର୍ଷିକୀ ହେଉଛି ଏହି ଗୋଷ୍ଠିର ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ । ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଆହ୍ୱାନ-ଶାନ୍ତି, ନିରାପତ୍ତା ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ ଅଭାବ ସହିତ ଜଡିତ ଏବଂ ଏହି ସମସ୍ୟାର ମୂଳ କାରଣ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ସଂଯୋଗ ପଦକ୍ଷେପ ଏକପାଖିଆ ପ୍ରକଳ୍ପ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। “ପାରସ୍ପରିକ ବିଶ୍ୱାସ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ, ସଂଯୋଗୀକରଣ ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ ପରାମର୍ଶଦାତା, ସ୍ୱଚ୍ଛ ଏବଂ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ ହେବା ଉଚିତ୍ । ସମସ୍ତ ଦେଶର ଆଞ୍ଚଳିକ ଅଖଣ୍ଡତା ପାଇଁ ସମ୍ମାନ ରହିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment