ଓମିକ୍ରନ୍ ଲକ୍ଷଣ: ପେଟ ସହିତ ଜଡିତ ଓମିକ୍ରନ୍ ର ଏହି ଲକ୍ଷଣ ଯଦି ଆପଣ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସତର୍କ
Khabar Odisha:Omicron-Symptoms-Be-careful-if-you-see-these-symptoms-of-Omicron-associated-with-the-stomach
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜାନୁଆରୀ ୧୩(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ସମଗ୍ର ଦେଶର କରୋନାର ନୂତନ ପ୍ରକାର ଓମିକ୍ରନ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବଢିଚାଲିଛି । ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଏହାର ଲକ୍ଷଣ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଓମିକ୍ରନ୍ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇପାରିବ । ତେବେ ଓମିକ୍ରନ୍‌ର ସଂକ୍ରମଣ ହାର ଡେଲଟା ଠାରୁ ଢେର ଅଧିକ ଅଟେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଲୋକ ଥଣ୍ଡା, କାଶ ଏବଂ ଗଳା ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭଳି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହାର ଲକ୍ଷଣ ଏତିକିରେ ସୀମିତ ନୁହେଁ ।

ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟା ସଂକ୍ରମଣ ବ୍ୟତୀତ ଓମିକ୍ରନ୍ ଆପଣଙ୍କ ପେଟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ । ଅର୍ଥାତ୍ ଓମିକ୍ରନ୍ ଲକ୍ଷଣ ମଧ୍ୟ ପେଟ ସହିତ ଜଡିତ । ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପ୍ରଦତ୍ତ ସୂଚନା ମୁତାବକ ଓମିକ୍ରନ୍ ପେଟର ଲକ୍ଷଣ- ଯଦି ଆପଣ ଜ୍ୱରରେ ବାନ୍ତି, ବାନ୍ତି ଏବଂ ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭଳି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି, ତେବେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ଏକ ଓମିକ୍ରନ୍ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇପାରେ । 

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟା ଲକ୍ଷଣ କିମ୍ବା ଜ୍ୱର ବିନା ପେଟରେ ସମସ୍ୟା ଥାଏ, ତେବେ ଆପଣ ବିଳମ୍ବ ନକରି କରୋନା ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ଉଚିତ୍ । ନୂତନ ଷ୍ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ପେଟରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି । ଏହି ଲକ୍ଷଣଗୁଡିକ ଟୀକାକୃତ ଲୋକମାନଙ୍କଠାରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଛି । କୋଭିଡ୍ ୧୯ ର କିଛି ନୂତନ ଲକ୍ଷଣ ମଧ୍ୟରେ ବାନ୍ତି, ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ବାନ୍ତି, ଭୋକ ନ ହେବା ଏବଂ ଝାଡ଼ା ଭଳି ଲକ୍ଷଣ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment