Home >
ଚାଇନା ଆପ୍ ବ୍ୟାନ ହେବା ପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଲା ଚୀନ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ, କହିଲା ଏହି ଘଟଣା ବେଶ ଚିନ୍ତାଜନକ
Khabar Odisha:The-Chinese-Foreign-Ministry-reacted-after-the-Chinese-app-was-banned-saying-the-incident-was-very-worrying
ବେଜିଂ, ଜୁନ ୩୦ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଭାରତ ସରକାର 59 ଟି ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବା ପରେ ଚୀନ୍‌ର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହା ଉପରେ ଏକ ବିବୃତି ଦେଇଛି ଯେ ଆମେ ସମସ୍ତ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛୁ । ପରିସ୍ଥିତି ଚିନ୍ତାଜନକ ରହିଛି ।

ଚୀନ୍ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମୁଖପାତ୍ର ଜାଓ ଲିଜିଆନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଏହା ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ ଏହି ମାମଲା ଖୁବ ଚିନ୍ତାଜନକ ଅଟେ । ଆମେ ମାମଲା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛୁ |

ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚିନ୍ତାଜନକ ପରିସ୍ଥିତି । ଆମେ ଜୋର ଦେଇ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ଯେ ଚୀନ୍ ସରକାର ସର୍ବଦା ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ତଥା ସ୍ଥାନୀୟ ନିୟମ ପାଳନ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥାଏ । ଆମର କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ପ୍ରକାରର ନିୟମ ଭଙ୍ଗ ହୋଇନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ତଥାପି ଆମେ ଏହି ସମଗ୍ର ପରିସ୍ଥିତିର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛୁ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତକାଲି ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା, ସାର୍ବଭୌମତ୍ୱ ଏବଂ ଅଖଣ୍ଡତା ପାଇଁ ମୋଦୀ ସରକାର ଚୀନ୍‌ର 59 ଟି ଆପ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଚାଇନାର ଆପଗୁଡ଼ିକ ଭାରତ ପାଇଁ ବିପଦ । ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ ଗୁଡିକୁ ଦେଶରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ନିଷେଧ କରାଯାଇଛି | ଏହି ନିଷେଧ ହୋଇଥିବା ତାଲିକାରେ ଭାରତର ଅନ୍ୟତମ ଲୋକପ୍ରିୟ ଆପ ଟିକ୍ ଟକ୍ ଓ ୟୁସି ବ୍ରାଉଜର ମଧ୍ୟ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment