Home >
ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ ନୂଆ ସମୀକରଣ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟି କଲେ ପ୍ରଶଂସା
Khabar Odisha:New-equation-in-politics-in-Maharashtra-Chief-Minister-Uddhav-Thackeray-praises-PM
ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଜୁନ ୧୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ପୁଣିଥରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜନୀତିରେ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାର ବଜାର ଗରମ ହୋଇଛି। ବାସ୍ତବରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୪୦ ମିନିଟର ଏକ ବୈଠକ ହୋଇଥିଲା। ସେଠାରେ ସେମାନେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ୧୦ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ସାକ୍ଷାତ କରିଥିଲେ।

ଏହି ବୈଠକ ବ୍ୟତୀତ ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାୱତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କର ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ନେତା ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କହିଛନ୍ତି।

ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାୱତ କହିଛନ୍ତି, "ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଯେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତା । ଗତ ସାତବର୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଯେଉଁ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛି ତାହା କେବଳ କେହି ଅସ୍ୱୀକାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ।

ଏଥି ସହିତ ଏହାର ଦୁଇଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନରେ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହ ରାଜ୍ୟ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜିତ ପାୱାର, ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଚାବନ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଉଦ୍ଧବ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ମିନିଟର ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା।

ଏହି ବୈଠକ ପରେ ଉଦ୍ଧବ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିବା ବିବୃତ୍ତି ବିଷୟରେ ଅନେକ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜନୈତିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆମେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ନାହୁଁ କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଆମର ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି।

ଏହା ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ବୈଠକ ମାଧ୍ୟମରେ ଉଦ୍ଧବ ଏନସିପିଙ୍କୁ କିଛି ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। ତେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ବୈଠକରେ ଏନସିପି ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶିବସେନା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି କେବେ ମିଥ୍ୟା ହୁଏନାହିଁ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ କେହି କଳ୍ପନା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ପାୱାର ଏହା ମଧ୍ୟ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସରକାରଙ୍କ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପୂରଣ ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଦଳ ଶିବସେନାଙ୍କ ସହ ରହିପାରେ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment