ଜାନୁୟାରୀ ୨୮ ସୁଦ୍ଧା ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ଯୋଜନା ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ଏସପିଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
Khabar Odisha:The-district-magistrate-and-the-SP-SEC-have-been-directed-to-submit-the-panchayat-election-management-plan-by-January-28
ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜାନୁଆରୀ ୧୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ଶନିବାର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ଏସପି ମାନଙ୍କୁ ଆସନ୍ତା ଜାନୁୟାରୀ ୨୮ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଓଡିଶାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ନିର୍ବାଚନ ପରିଚାଳନା ଯୋଜନା ଦାଖଲ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ସୁରେଶ ମହାପାତ୍ର, ଡିଜିପି ସୁନୀଲ ବଂଶଲ, ଏବଂ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଏବଂ ଏସପିଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୁକ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ (ଭର୍ଚୁଆଲ୍) ବୈଠକ ପାଇଁ ତିନି ସ୍ତରୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ୟାନେଲରେ ସେମାନଙ୍କର ଯୋଜନା ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। 

ମତଦାନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ ଆସନ୍ତାକାଲି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ, ଫେବୃଆରୀ ୧୬ ରୁ ପାଞ୍ଚଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି, ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ, ଯାଞ୍ଚ, ପ୍ରଚାର ଏବଂ ଗଣନା ସମୟରେ କରୋନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ କଡାକଡି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ଉପରେ ପ୍ୟାନେଲ ଆଲୋଚନା କରିଛି। ଫେବୃଆରୀ ୧୬, ୧୮, ୨୦, ୨୨, ଏବଂ ୨୪ ରେ ପାଞ୍ଚଟି ପର‌୍ୟ୍ୟାୟରେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ଫେବୃଆରୀ ୨୬, ୨୭, ଏବଂ ୨୮ ରେ ଭୋଟ୍ ଗଣନା ଏବଂ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା ବ୍ଲକ ସ୍ତରରେ ହେବ।

ବୈଠକ ପରେ ଡିଜିପି ସୁନୀଲ ବଂଶଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନକୁ ମୁକ୍ତ ଏବଂ ନିରପେକ୍ଷ ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରିବା ଏକ ନିଆରା ଆହ୍ୱାନ ହେବ। ସେ କହିଛନ୍ତି, "ରାଜ୍ୟରେ ଗ୍ରାମୀଣ ମତଦାନକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଭାବରେ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ କୋଭିଡ ପ୍ରୋଟୋକଲ ଏବଂ ମଡେଲ ଆଚରଣ ବିଧି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାରେ ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀ ନିଯୁକ୍ତ ହେବେ।"

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment