କଟ୍ ମନିରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ଲୋକ ବିଜେପିରେ ରହିବା କଷ୍ଟକର, ମୁକୁଲ ରୟଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷ
Khabar Odisha:People-accustomed-to-cut-money-find-it-difficult-to-stay-in-the-BJP-targeting-Mukul-Roy-Dillip-Ghosh
ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ଜୁନ ୧୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ମୁକୁଲ ରୟଙ୍କ ଟିଏମସି ବାହୁଡାକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଘର ପୁଅ ଘରକୁ ଫେରିଥିବା କହିଥିଲେ । ଯାହାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ଚର୍ଚ୍ଚା ବି ସରଗରମ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ସେହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବେଙ୍ଗଲ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟ ଦିଲୀପ ଘୋଷ ମୁକୁଲ ରୟଙ୍କୁ "ଆୟା ରାମ, ଗୟା ରାମ" ଭାବରେ ବରଖାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି ଯେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର "କଟ ମନି" କଲଚରରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବିଜେପିରେ ରହିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି।

"ଏହା ଆବଶ୍ୟକ ନୁହେଁ ଯେ ଯିଏ ବିଜେପିକୁ ଆସିବ ସେ ଏଠାରେ ତପସ୍ୟା ରତ ରହିବ" ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସେହି ଦଳ (ଟିଏମସି) ରୁ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଇଁ କଟ-ମନି ଓ ସିଣ୍ଡିକେଟ୍ କଲଚରରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିଜେପିରେ ରହିବା ଟିକିଏ କଷ୍ଟକର ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁକୁଲ ରୟଙ୍କ ଯିବା ପରେ ବିଜେପି କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ନାହିଁ। "ସେ ଜଣେ ଅଭିଜ୍ଞ ରାଜନେତା। ସେ ଯାହା କରିଛନ୍ତି, ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ସଠିକ୍ ଯୋଜନା ସହିତ କରିଥିବେ। ତାଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଦ୍ୱାରା ବିଜେପି କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ନାହିଁ। ଲୋକମାନେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି, ଯଦି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକଙ୍କର କିଛି ସମସ୍ୟା ଅଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ପାର୍ଟି ଛାଡିବା ନୁହେଁ ଏହା ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମସ୍ୟା।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରେ ଓ ଏହା ଏକ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ଢଙ୍ଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବାରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଥାଏ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଶୃଙ୍ଖଳା ଓ ଏହାର ଆଦର୍ଶ ପ୍ରତି ଏକ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଜାଣିପାରନ୍ତି ତେଣୁ ସେମାନେ ଚାଲିଯାଆନ୍ତି।

ଦିଲୀପ ଘୋଷ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ପୁରୁଣା କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଦ୍ବାରା ନିର୍ମିତ ନିୟମ ତଥା ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ଯେଉଁମାନେ ମାନିଛନ୍ତି ସେମାନେ ରହିଛନ୍ତି ଓ ଦଳ ସହିତ ରହିବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, "ଆମେ 'ଆୟା ରାମ, ଗୟା ରାମ' ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଚିନ୍ତା କରୁନାହୁଁ। ଆମେ ଆମର ପୁରୁଣା ପାର୍ଟି କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେଉଛୁ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment