ଲୋକମାନେ ଆଉ କଂଗ୍ରେସ ଦଳକୁ ଏକ ବିକଳ୍ପ ଦଳ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରୁନାହାଁନ୍ତି, ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିବାକୁ ପଡିବ
Khabar Odisha:Kapil-Sibal-said---people-do-not-consider-Congress-as-an-option-anymore-we-need-introspection
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୧୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା ଜାରି ରହିଛି । ଏନଡିଏର ପରାଜୟ ପରେ ମହାମେଣ୍ଟର ସହଯୋଗୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ଦେଖାଦେଇଛି | କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଉପରେ ପ୍ରଥମ ବରିଷ୍ଠ ଆରଜେଡି ନେତା ଶିବାନନ୍ଦ ତିୱାରୀ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୈଳୀ ଯୋଗୁଁ ବିଜେପିକୁ ସହାୟତା ମିଳୁଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ସମ୍ପ୍ରତି ନିର୍ବାଚନ ଗୁଡିକରେ ​​କଂଗ୍ରେସର ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କପିଲ ସିବଲ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସିବଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏନଡିଏ ପରେ ବିହାରରେ ଆରଜେଡି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦଳ ଥିଲା । କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପରାଜୟ ଦ୍ୱାରା ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବନ୍ଦ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ବିହାରରେ ପରାଜୟକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବ।

କପିଲ ସିବଲ 'ଇଣ୍ଡିଆନ ଏକ୍ସପ୍ରେସ' ସହିତ ଏକ ବିଶେଷ ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି । କପିଲ ସିବଲ କହିଛନ୍ତି, 'ବିହାରରେ ନୁହେଁ, ଦେଶର ଯେଉଁଠାରେ ବି ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା, ଲୋକମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଆଉ ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବିକଳ୍ପ ଦଳ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରୁ ନାହାଁନ୍ତି ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇସାରିଲାଣି | ଏହା ଏକ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ | ସର୍ବଶେଷରେ, ବିହାରରେ ଏନଡିଏର ବିକଳ୍ପ ଥିଲା ଆରଜେଡି । ଗୁଜୁରାଟରେ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ ଆମେ ସମସ୍ତ ଆସନରେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଥିଲୁ ​। ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ମଧ୍ୟ ଆମେ ସେଠାରେ ଗୋଟିଏ ବି ଆସନ ଜିତି ନାହୁଁ । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କେତେକ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ 2% କମ୍ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲେ । ଗୁଜୁରାଟରେ ଆମର ତିନି ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅମାନତ ହରାଇଛନ୍ତି । ତଥାପି, ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଏହାକୁ ଏକ ଶିକ୍ଷା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସହିତ ଏହି ସମସ୍ତ ପରାଜୟକୁ ନିଶ୍ଚୟ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment