କରୋନା ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରିବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗୁ ହୋଇପାରେ ନାଇଟକର୍ଫ୍ୟୁ
Khabar Odisha:The-Chief-Minister-of-Madhya-Pradesh-will-review-Corona-situation-and-say-that-nightlife-curfew-may-be-imposed-in-the-state
ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ନଭେମ୍ବର ୨୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସମୀକ୍ଷା କରିବେ। ଏହି ବୈଠକରେ ଯେଉଁ ଜିଲ୍ଲାଗୁଡ଼ିକରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାପିଛି ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ସେଠାକାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆଲୋଚନା କରିବେ।

ଏହି ସଭାରେ ସଙ୍କଟ ପରିଚାଳନା ଗୋଷ୍ଠୀର ସୁପାରିଶ କରାଯିବ। ଏହି ସୁପାରିଶ ଆଧାରରେ ପ୍ରମୁଖ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇପାରେ । ଶନିବାର ନିଜ ନିଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ସଙ୍କଟ ପରିଚାଳନା ଗୋଷ୍ଠୀକୁ ଭେଟିବା ପରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପଠାଇବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଥିବା କରୋନା ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ରାଜ୍ୟର ପାଞ୍ଚଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି। ଇନ୍ଦୋର, ଭୋପାଳ, ଗ୍ୱାଲିଅର, ବିଦ୍ୟା ଏବଂ ରତ୍ଲାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ସକାଳ ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯିବ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆବଶ୍ୟକ ସେବା ଏବଂ କାରଖାନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶନିବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲକଡାଉନ ପାଇଁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କରୋନା ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏଠାରେ ଥିବା କେତେକ ସହରରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯାଉଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟର ସେହି ସହରଗୁଡ଼ିକରେ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ସକାଳ ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କର୍ଫ୍ୟୁ ହେବ, ଯେଉଁଠାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହାର ପାଞ୍ଚ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ହେବ। ତେବେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରିବା ନେଇ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ଜିଲ୍ଲା ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ କ୍ଷମତା ଦିଆଯାଇଛି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment