ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ କଲେ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ, କହିଲେ ସେ ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ମିଛ କହୁଛନ୍ତି
Khabar Odisha:Navjot-Singh-Sidhu-targeted-Captain-Amarinder-Singh-saying-he-was-telling-new-lies-every-day
ପଞ୍ଜାବ, ଜୁନ ୨୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ସୋମବାର କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ପୁଣି ଥରେ ଟ୍ବିଟ ମାଧ୍ୟମରେ  ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କୁ ଆକ୍ଷେପ କରିଛନ୍ତି । ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସିଷ୍ଟମ ନିଜକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ମନା କଲା, ମୁଁ ନିଜେ ସିଷ୍ଟମକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କଲି। କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ତାଙ୍କର ଏକ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ୧୭ ବର୍ଷ ଧରି ଲୋକସଭା, ରାଜ୍ୟସଭା, ବିଧାୟକ, ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରେ ରହିଆସିଛି, ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମୁଁ ପଞ୍ଜାବର ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବଦଳାଇ ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଶକ୍ତି ଫେରାଇବି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସିଷ୍ଟମ ସଂସ୍କାରର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରୟାସକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କଲା, ମୁଁ ନିଜେ ସିଷ୍ଟମକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କଲି। ଯଦିଓ ମୁଁ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ପାଇଁ ଅଫର୍ ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି ।

ପଞ୍ଜାବରେ ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ କିମ୍ବା ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଉପରେ ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶାନ୍ତିରେ କାମ କରିବାକୁ ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ମୁଁ ଏହିପରି ସମସ୍ତ ଅଫର ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛି ଜ୍ଝ ତାଙ୍କ ବିଦ୍ରୋହୀ ମନୋଭାବ ଉପରେ ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସିଷ୍ଟମ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଙ୍ଗଳ ପାଇଁ ମୋର ଦାବିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବ, ତେବେ ମୁଁ ଏପରି ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବି।

ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି, 'ମୋର ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟରର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବା। ପଞ୍ଜାବକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରୁଥିବା ଦୁଇଟି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପରିବାର ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଏକ ବ୍ୟବସ୍ଥା । ଏପରି ପରିବାର ଯେଉଁମାନେ କେବଳ ନିଜର ସ୍ୱାର୍ଥର ସେବା କରିବା ପାଇଁ ବିଧାନସଭାକୁ ବଦନାମ କରୁଛନ୍ତି, ସେମାନେ ରାଜ୍ୟର ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ବିପଦରେ ପକାଉଛନ୍ତି। ସେ ସବୁକିଛି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଲୋକମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି ମୋର ଲଢେଇ ସେହି ସିଷ୍ଟମ ବିରୁଦ୍ଧରେ।

ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ମୋତେ ୬୦ ଥର ଭେଟିଥିଲେ, ତାପରେ ମୁଁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲି। ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ କହିଲି ଯେ ମୁଁ ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରତି ଆଗ୍ରହୀ। ମୁଁ ୫୬ ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କଲି, ଦଳ ସେଥିରୁ ୫୪ ଟି ଜିତିଲା । ପଞ୍ଜାବରେ ତିନୋଟି ନଦୀ ଅଛି କିନ୍ତୁ ଅକାଳୀ-ବିଜେପି ସରକାର ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବାଲି ନିଲାମରୁ ମାତ୍ର ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଟଙ୍କା କୁଆଡେ ଯାଉଛି? ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ (କଂଗ୍ରେସ ସରକାର) କହିଲି ଯେ ତୁମେ ବାଲିର ମୂଲ୍ୟ ସ୍ଥିର କର ଏବଂ ଏହାକୁ ସରକାରୀ ହାରରେ ବିକ୍ରି କର। କିନ୍ତୁ ଏହି ସିଷ୍ଟମ 'ନା' କହିଛି।

ଯେତେବେଳେ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ଏକ ସରକାରୀ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ସେ ପ୍ରତିଦିନ ମିଛ କହୁଛନ୍ତି। ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ସହିତ ମୋର ସାକ୍ଷାତ ବିଷୟରେ ସେ କିଛି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ସେ ଏହା ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି କି? ସେ କଣ କରୁଛନ୍ତି? ସମସ୍ୟାଗୁଡିକ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ । ସେ କାହିଁକି ବଳିଦାନ, ଋଣ ଛାଡ ଭଳି ପ୍ରସଙ୍ଗରୁ ଦୂରେଇ ଯାଉଛନ୍ତି । ଔଷଧ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତୁମେ କଣ କଲ? ତୁମର ରିପୋର୍ଟ କାର୍ଡ ଦିଅ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment