ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ୧୨ରୁ ୧୪ ବର୍ଷ ପିଲାଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ କରୋନା ଟିକା !ଦୂର ହେବ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ଚିନ୍ତା
Khabar Odisha:From-March-next-year-children-between-the-ages-of-12-and-14-will-be-vaccinated-against-the-virus
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜାନୁଆରୀ 17(ଖବର ଓଡ଼ିଶା)

କରୋନା କାଳରେ ଟିକାକରଣକୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏବେ ଏହା କରୋନା କବଚ ସାଜିଛି । ଏହାରି ଭିତରେ ଏକ ବଡ଼ ସୁଚନା ଆସିଛି ଯେ ୧୨ ରୁ ୧୪ ବର୍ଷ ବୟସ ବର୍ଗର ପିଲାଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ କରୋନା ଟିକା । ଏନେଇ ଆଶା ସଞ୍ଚାର କରିଛନ୍ତି NTAGIର କୋଭିଡ଼୍‌୧୯ ୱାକିଂ ଗ୍ରୁପ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଡ଼, ଏନ୍‌.କେ ଆରୋରା । 

ତେଣୁ ଯାହା କୁହାଯାଉଛି ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚରୁ ୧୨ରୁ ୧୪ ବର୍ଷ ପିଲାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇପାରେ କରୋନା ଟିକା । ଫେବୃଆରୀ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୧୫ରୁ ୧୮ ବର୍ଷ ବୟସଙ୍କ ଟିକାକରଣ ସରିଯିବା ନେଇ ସେ ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହି ୧୨ ରୁ ୧୪ ବର୍ଷ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକାକରଣ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ । 

ସୁଚନା ଅନୁସାରେ ସାରା ଦେଶରେ ବୟସ୍କ ,ଗର୍ଭବତୀ,୧୫ ରୁ ୧୮ ବୟସ ଏବଂ ୧୮ରୁ ୪୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କଙ୍କ ଟିକାକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଯାହାଫଳରେ କୋଟି କୋଟି ଲୋକ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଉପକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି । 

ଯେହେତୁ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ମତପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି କରୋନାର ତୃତୀୟ ଲହରରେ ଅଧିକ ରୁ ଅଧିକ ଶିଶୁମାନେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବେ ତେଣୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏହି ଟିକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । 

ବର୍ତ୍ତମାନ ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ର ଏକାଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି । ଫଳରେ ଏକାଧିକ ଦେଶ ମଧ୍ୟ ପୁଣି ଥରେ କଟକଣା କଡ଼ାକଡ଼ି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment