ମହିଳା ଆକର୍ଷଣୀୟ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଲେ ରୁଜୁ ହେବ ନାହିଁ ଦୁଷ୍କର୍ମଜନୀତ ମାମଲା:କୋର୍ଟ
Khabar Odisha:Woman-wearing-attractive-clothes-will-not-be-sued-Misdemeanor-case-Court
କେରଳ , ଅଗଷ୍ଟ 17(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

କେରଳର କୋଜିକୋଡେ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟର ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ବେଳେ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ମହିଳା ଜଣକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଥିଲେ, ତେବେ ଆଇପିସିର ଧାରା ୩୫୪ ଅନୁଯାୟୀ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯିବ ନାହିଁ ।

କୋର୍ଟଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଜଜ୍ ଏସ୍ କୃଷ୍ଣକୁମାର କାର‌୍ୟ୍ୟକର୍ତ୍ତା ତଥା ଲେଖକ ସିଭିକ୍ ଚନ୍ଦ୍ରନଙ୍କୁ ଆଗୁଆ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଚନ୍ଦ୍ରନ ଜଣେ ଲେଖିକାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ମହିଳା କାର‌୍ୟ୍ୟକର୍ତ୍ତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଚାରପତିମାନେ କୋର୍ଟଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ହାଇକୋର୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରନ୍ତୁ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପୀଡିତା ମଧ୍ୟ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଚନ୍ଦ୍ରନଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବାବେଳେ ଜଜ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତାଙ୍କ ଆବେଦନ ସହିତ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ଫଟୋଗ୍ରାଫରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଏକ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଯାହା ଆକର୍ଷଣୀୟ ଥିଲା। ତେଣୁ ଧାରା ୩୫୪ ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏଥି ସହିତ ପୀଡିତାଙ୍କ ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର କିଛି ଚିତ୍ର କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବା ଆଶ୍ଚର‌୍ୟ୍ୟଜନକ ଅଟେ ।

ଏହି ମାମଲାରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜିକରଣରେ କାହିଁକି ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି ସେନେଇ ଏହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ଉଚିତ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଘଟଣାଟି ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୦ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଉଛି ।

ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିଥିବା ମହିଳା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲେଖକଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ ମହିଳା ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଲେଖିକା ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଡାକି ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଲେଖକ ସମସ୍ତ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment