ଟ୍ବିଟର ପାଇଁ ଭାରତରେ ନିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଅନ୍ତରୀଣ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ
Khabar Odisha:Twitter-has-appointed-an-internal-chief-executive-officer-in-India-for-the-new-IT-rule
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁନ ୧୬ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଟ୍ୱିଟର ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ନୂତନ ଆଇଟି ନିୟମାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତରେ ଅନ୍ତରୀଣ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରି ଟ୍ୱିଟର କହିଛି ଯେ ଏହା ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏହି ବିଷୟରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଆଇଟି ନିୟମକୁ ନେଇ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଯୁଦ୍ଧ ପରେ ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି। ନୂତନ ଆଇଟି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ୍, ଫେସବୁକ୍, ଗୁଗଲ୍ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଦେଶରେ ମୁଖ୍ୟ କମ୍ପ୍ଲେନ୍ସ ଅଫିସର, ନୋଡାଲ ଅଫିସର ଏବଂ ଅଭିଯୋଗ ଅଧିକାରୀ ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

ଜଣେ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ବାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ସବୁ ପ୍ରକାର ଚେଷ୍ଟା କରିବ। ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟକୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଦକ୍ଷେପରେ ଅଗ୍ରଗତି ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଯାଉଛି। ମେ ୨୬ ରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ନୂତନ ଆଇଟି ନିୟମ ମାନିବାକୁ ଟ୍ୱିଟର ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିକ ସମୟ ଖୋଜିଥିଲା ଓ ଏଥିପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲା। ସରକାର ପ୍ରଥମେ ଫେବୃଆରୀରେ ନୂତନ ଆଇଟି ନିୟମ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

ହ୍ବାଟସ୍ ଆପ୍ ଏବଂ ଫେସବୁକ୍ ଚଳିତ ମାସ ଆରମ୍ଭରେ ଭାରତ ପାଇଁ ନିଜର ଅଭିଯୋଗ ଅଧିକାରୀ ନିଯୁକ୍ତ କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଟ୍ୱିଟର କହିଛି ଯେ ଦେଶରେ ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଏହା ଅଧିକ ସମୟ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଛି। ଏହାର ଟ୍ୱିଟର ଭାରତରେ ମୁଖ୍ୟ କମ୍ପ୍ଲେନ୍ସ ଅଫିସର, ନୋଡାଲ ଅଫିସର ଏବଂ ଅଭିଯୋଗ ଅଧିକାରୀ ପଦ ପାଇଁ ଲିଙ୍କଡଇନରେ ଚାକିରି ଖୋଲିଥିଲା। ମାନଦଣ୍ଡ ପୂରଣ କରୁଥିବା ଯେକୌଣସି ଭାରତୀୟ ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ।

ଟ୍ୱିଟର ସହ ଜଡିତ ବିଭିନ୍ନ ଆଇନ ପ୍ରଣୟନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ତଥା ସରକାରୀ ଏଜେନ୍ସିରୁ ପ୍ରାପ୍ତ ସମସ୍ତ ଆଇନଗତ ଅନୁରୋଧ ଉପରେ କମ୍ପାନୀ ଏବଂ ସରକାରୀ ଏଜେନ୍ସି ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗାଯୋଗ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଅଧିକାରୀ ଦାୟୀ ରହିବେ। ଏଥି ସହିତ, ଭାରତରେ ଟ୍ୱିଟର ସେବା ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗର ସମାଧାନ ଯନ୍ତ୍ରର ତଦାରଖ ପାଇଁ ଅଭିଯୋଗ ଅଧିକାରୀ ଦାୟୀ ରହିବେ। ରିପୋର୍ଟ, ଆଦେଶ ଏବଂ ଅଭିଯୋଗର ଜବାବ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ତଦାରଖ କରିବା ପାଇଁ ନୋଡାଲ ଅଫିସର ଭାରତରେ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ଏବଂ ସରକାରୀ ଏଜେନ୍ସି ସହିତ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଦାୟୀ ରହିବେ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment