ବାରିପଦା ଏବଂ ପୁରୀ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ସେବା ଆରମ୍ଭ
Khabar Odisha:Rail-services-between-Baripada-and-Puri-have-started
ବାରିପଦା, ଜାନୁଆରୀ ୧୪(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଦୀର୍ଘ ଦିନର ଦାବିକୁ ପୂରଣ କରି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ବାରିପଦା ଏବଂ ପୁରୀ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଜଳ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଆଦିବାସୀ ବ୍ୟାପାର କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ବିଶ୍ୱେଶର ଟୁଡୁ ଆଜି ପତାକା ଦେଖାଇ ଟ୍ରେନ୍ ସେବାରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ବରିପଦା ଛାଡିବା ପରେ ବାଲେଶ୍ୱର, ଭଦ୍ରକ, କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଷ୍ଟେସନ ଦେଇ ପୁରୀରେ ପହଞ୍ଚିବ । କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ, ଟ୍ରେନ୍ ଗୁରୁବାର ରାତି ୧୧.୫୦ ରେ ବରିପଡା ଛାଡି ପରଦିନ ସକାଳ ୭ ଟାରେ ପୁରୀ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିବ ।

ସେହିଭଳି, ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଟ୍ରେନ୍ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୧୧.୫୦ ରେ ପୁରୀ ଷ୍ଟେସନ ଛାଡି ଶନିବାର ଦିନ ୭ ଟା ସମୟରେ ବରିପଡା ରେ ପହଞ୍ଚିବ । ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ବାରିପଦାରୁି ପୁରୀ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ସେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଟ୍ରେନ୍ ସେବାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଟୁଡୁ କହିଛନ୍ତି ମୟୂରଭଞ୍ଜର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପାଇଁ ଟ୍ରେନ୍ ସେବା ଆରମ୍ଭ ଏକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସି ଖବର। ଏହି ମାର୍ଗରେ ସେବା ଚାହିଦାକୁ ନେଇ ଆମେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ରେଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିକଟରେ ଏହି ଦାବି କରିଥିଲୁ।

ଟ୍ରେନ୍ ସାପ୍ତାହିକ ମୋଡରେ ଏପ୍ରିଲ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ଏବଂ ଏହା ପରେ ମୋଡାଲିଟି ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ଏହା ନିୟମିତ ଭାବରେ ଚଳାଚଳ କରିବ । ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଟ୍ରେନର ସମୟ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment