ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦୁବାଇରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭେଟି ଦେଲେ ୧୪ ବର୍ଷୀୟ ବାଳକ
Khabar Odisha:A-14-year-old-boy-from-Dubai-paid-a-special-visit-to-the-Prime-Minister-on-the-occasion-of-Democracy-Day
ଦୁବାଇ, ଜାନୁଆରୀ ୨୪ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ଅବସରରେ ଦୁବାଇରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଚିତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି । ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଭି ମୁରଲୀଧରନ୍ ଏହି ଛବି ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, କେରଳର ୧୪ ବର୍ଷୀୟ ଶରଣ ଶଶିକୁମାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କର ଏକ ଛଅ ସ୍ତରୀୟ ପ୍ରତିଛବି ତିଆରି କରି ଗୁରୁବାର ୟୁଏଇ ଗସ୍ତ ଶେଷ କରିଥିବା ଭି ମୁରଲୀଧରନଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ। ଟ୍ୱିଟରରେ ଭି ମୁରଲୀଧରନ୍ ଏକ ଚିତ୍ର ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଯେହେତୁ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଚିତ୍ରକୁ ସରଣ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କଠାରୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ଦୁବାଇରେ ସାକ୍ଷାତ କରି ଖୁସିବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ସହ କେରଳର ଦକ୍ଷ ଯୁବ କଳାକାର ଶରଣ ଶଶିକୁମାରଙ୍କ ଠାରୁ ଏହି ସୁନ୍ଦର ଅବିକଳ ପ୍ରତିଛବି ଆଣିଥିବା କହିଛନ୍ତି  । ଚିତ୍ରଟି ୬ ସ୍ତରୀୟ ଷ୍ଟେନ୍ସିଲ୍ ପେଣ୍ଟିଂ ଅର୍ଥାତ (ଧାତୁ, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍, କାର୍ଡବୋର୍ଡ, ମହମ କାଗଜ, ରେଶମ)ରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି 

ତାହାକୁ ଟ୍ବିଟ କରି ଭି ମୁରଲୀଧରନ୍ କହିଛନ୍ତି ଆମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଉପହାର ଭାବରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି। ଯାହା ପ୍ରକୃତରେ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ । ତାଙ୍କୁ ମୋର ଶୁଭେଚ୍ଛା।

ଶରଣଙ୍କ ଚିତ୍ରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଶିଳ୍ପ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ (ସିଏସ୍ଏଫ୍)ର ଲୋଗୋ ସହିତ ଏକ ବିସ୍ତୃତ ବ୍ରହ୍ମଚାରୀ ଅଶ୍ୱାରୋହୀ ଟୋପି ପିନ୍ଧି ପିଏମ ମୋଦୀ ଅଭିବାଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଚିତ୍ରଟି ୯୦ ସେମିରୁ ୬୦ ସେମି ବିଶିଷ୍ଟ ରହିଛି 

ଛଅଟି ରଙ୍ଗରେ ଚିତ୍ରତ ଏହି ପ୍ରତିଛବିକୁ ଆଙ୍କିବାକୁ ଶରଣଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ଛଅ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଲାଗିଥିଲା । ଶରଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ୟୁଏଇର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ସମେତ ୯୨ ଟି ଚିତ୍ର ଆଙ୍କିଛନ୍ତି।

ଶରଣ ଶଶିକୁମାର ଦୁବାଇର ନ୍ୟୁ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ମଡେଲ୍ ସ୍କୁଲର ୯ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ର । ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୦ରେ ଶରଣ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ପାଞ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ଷ୍ଟେନସିଲ ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟ ତିଆରି କରିଥିଲେ। ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସେ ଏସିଆ ବୁକ୍ ଅଫ୍ ରେକର୍ଡସରୁ ଗ୍ରାଣ୍ଡମାଷ୍ଟର ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଏବଂ ସେହି ଷ୍ଟେନ୍ସିଲ୍ ଆର୍ଟ ପୋଟ୍ରେଟ୍ ପାଇଁ ଇଣ୍ଡିଆ ବୁକ୍ ଅଫ୍ ରେକର୍ଡସରୁ ସେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛନ୍ତି 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment