ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ଜୁନ ୧୫ ଯାଏଁ ବନ୍ଦ
Khabar Odisha:

ପୁରୀ,ମେ୧୬(ଖବର ଓଡିଶା); ଦେଶ ତଥା ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆସନ୍ତା ଜୁନ ୧୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ ରଖାଯାଇଛି । ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦୀର ପରିଚାଳନା କମିଟିର ବୈଠକରେ ଏ ନେଇ ନିଷ୍ପତି ହୋଇଛି । ଏହା ବାଦ ମନ୍ଦୀରର ସମସ୍ତ ଦୈନିକ ନିତିକାନ୍ତୀ ଯଥାରିତି ଚାଲିବ ବୋଲି ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ପୁର୍ବ ନିଷ୍ପତି ଅନୁଯାଇ ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ର ମଧ୍ୟ ବିନା ଭକ୍ତରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । 

ତେବେ ଏହି ବୈଠକରେ ସମସ୍ତେ ସର୍ବସମ୍ମତ ମତ ରଖିଥିଲେ ଯେ ମହାପ୍ରଭୂ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନୀତିକାନ୍ତି (ରୀତିନୀତି) ର ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରାର ନିରନ୍ତରତାକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ତଥା ଚାଲୁଥିବା ପର୍ବ ରୁତୁକୁ ନଜରରେ ରଖି ଆବଶ୍ୟକ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ଏହି ସମୟରେ ସେବାୟତ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ କୋଭିଡ-୧୯ର କୌଣଷି ବିସ୍ତାର ନିତିକାନ୍ତି ପାଳନ ତଥା ଚନ୍ଦନ ଯତ୍ର, ସନାତନ ଯାତ୍ରା ଏବଂ ରଥ ଯାତ୍ରାର ରୀତିନୀତି ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହେବ ।

ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ୧୫,୦୫,୨୦୨୧ ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ। ସେବାୟତ ଏବଂ ମନ୍ଦିର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ସମସ୍ତ ଦୈନନ୍ଦିନ ରୀତିନୀତି ଜାରି ରହିବ । ଅବଶିଷ୍ଟ ସମସ୍ତ ସତର୍କତା ଏବଂ ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଜାରି ରହିବ । 

ବିକାଶଶୀଳ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସମୟ ସମୟରେ ମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା ନିଷ୍ପତିକୁ ସମୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment