Home >
ତ୍ରିପୁରାର ନୂତନ କ୍ୟାବିନେଟରେ ଦୁଇଟି ନୂତନ ଚେହେରା,୯ ଜଣ ପୁରୁଣା ମନ୍ତ୍ରୀ ନେଲେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ
Khabar Odisha:Three-new-ministers-have-been-sworn-in-in-Tripuras-new-cabinet
ତ୍ରିପୁରା, ମେ 16(ଖେବର ଓଡିଶା):

ତ୍ରିପୁରାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବଦଳିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ୧୧ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କୁ କ୍ୟାବିନେଟରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୯ ଟି ପୁରୁଣା ଚେହେରା ।

ମାଣିକ ସାହା ତ୍ରିପୁରାର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ଆଜି ୧୧ ଜଣ ବିଧାୟକ ଅଗରତାଲାର ରାଜ ଭବନରେ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟପାଳ ସତ୍ୟଦେବ ନାରାୟଣ ଆର‌୍ୟ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବିଧାୟକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜିଷ୍ଣୁ ଦେବଭର୍ମା, ରତନ ଲାଲ ନାଥ, ପ୍ରଜିତ ସିଂ ରୟ, ମନୋଜ କଣ୍ଟି ଦେବ, ଶାନ୍ତନା ଚକ୍ର, ରାମ ପ୍ରସାଦ ପାଲ, ଭଗବାନ୍ ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ସୁଶାନ୍ତ ଚୌଧୁରୀ, ଏନସି ଦେବଭର୍ମା ଅଛନ୍ତି।

ଦୁଇ ନୂତନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାମପଡା ଜମାଟିଆ ଏବଂ ପ୍ରେମ କୁମାର ରେଙ୍ଗଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି।ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିପ୍ଲାବ କୁମାର ଦେବଙ୍କ ସରକାରରେ ଜମାତିଆ ମତ୍ସ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଥିଲେ।

ଜମାତିଆ ହେଉଛି ବିଜେପିର ଏସଟି ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଜଣେ ଭେଟେରାନ ନେତା। ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ରାମପଦା ଜମାତିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୨୦୨୩ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବ।

ମୁଁ ବିଧାୟକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋତେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ କାର‌୍ୟ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ ।  ଯଦି ସମସ୍ତେ ଏକାଠି ରୁହନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବିକାଶ ହେବ । ପ୍ରେମ କୁମାର କହିଛନ୍ତି, ମୋତେ ଯାହା କିଛି କାମ ଦିଆଯିବ, ମୁଁ ଏହାକୁ ଦାୟିତ୍ୱର ଭାବରେ ତୁଲାଇବି । ମୋତେ ମୋ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାନୀୟ ଜଳ ଏବଂ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

୨୦୧୮ ରେ ଯେତେବେଳେ ବିପ୍ଲାବ ଦେବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ୧୨ ଟି ସିଟ୍ ମଧ୍ୟରୁ ୯ ଟି ପୂରଣ ହୋଇଥିଲା। 

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment