Home >
ସଂସଦ ମୁହାଁ ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକ,କେନ୍ଦ୍ର କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
Khabar Odisha:The-agitating-farmers-in-Parliament-are-ready-for-talks-the-Union-Agriculture-Minister-said

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ଜୁଲାଇ ୨୨(ଖବର ଓଡ଼ିଶା):  କେନ୍ଦ୍ର କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ତୋମାର ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରୋଧୀ ଚାଷୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ଯଦି କୃଷକମାନେ ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ନିଜର ସମସ୍ୟା ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି। ଗତବର୍ଷ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଣୟନ ହୋଇଥିବା ତିନୋଟି ବିବାଦୀୟ କୃଷି ବିଲ୍ ବିରୋଧରେ ସଂସଦ ବାହରେ କୃଷକମାନେ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ବିରୋଧ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହା ସହିତ ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶ ସାକ୍ଷୀ ଅଛି ଏହି କୃଷି ଆଇନଗୁଡିକ ଲାଭଦାୟକ ଏବଂ କୃଷକଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଅଛି। ଆମର ଏହି ଆଇନଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇସାରିଛି। ଯଦି ସେମାନେ ଆଇନ ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟା ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆମେ ଆଲୋଚନା କରିପାରିବା।

ଟିକ୍ରି ଏବଂ ସିନ୍ଧୁ ସୀମାରୁ କୃଷକ ମାନେ ଆସି ରାଜଧାନୀର ଜନ୍ତର ମନ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚିନ୍ତି। ସରକାର ଆଣିଥିବା ତିନି କୃଷି ଅଧିନିୟମ ବିରୋଧରେ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ସେମାନେ ସଂସଦ ଆଡକୁ ମଧ୍ୟ ଯିବେ।

ତେବେ ଏହି ଅବସରରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସମେତ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ସଂସଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବରରୁ ଦିଲ୍ଲୀର ବିଭିନ୍ନ ସୀମାରେ ବସିଥିବା କୃଷକଙ୍କ ଦାବିକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment