Home >
ସମ୍ବିଧାନ ଦିବସ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପରିବାରବାଦ ଏବଂ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟ୍‌
Khabar Odisha:The-Prime-Ministers-Target-on-Family-and-Corruption-is-a-special-event-on-Constitution-Day

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ନଭେମ୍ବର ୨୬(ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ସମ୍ବିଧାନ ଦିବସ ଅବସରରେ ଆଜି ସଂସଦ ଗୃହରେ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଉପ-ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ଅନ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଏଥିରେ ଭାଗ ନେଇ ନଥିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ତାଙ୍କ ଠିକଣାରେ ୨୬/୧୧ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ଶତ୍ରୁମାନେ ଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ କରି ମୁମ୍ବାଇରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଘଟଣା ଘଟାଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଅଟକାଇବାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇଥିଲେ। 

ବିଭିନ୍ନ ଅସୁବିଧାରେ ଦେଶକୁ ଏକତ୍ର କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା । ବୋଧହୁଏ ଯଦି ଆଜି ଏହା ଲେଖା ହୋଇଥାନ୍ତା, ଏକ ପୃଷ୍ଠା ମଧ୍ୟ କଷ୍ଟକର ହୋଇଥାନ୍ତା । ଯେଉଁମାନେ ଦେଶର ସମ୍ବିଧାନ ଗଠନ କରିଥିଲେ ସେମାନେ ଜାତୀୟ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଯଦି ସମ୍ବିଧାନ ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାନ୍ତା ତେବେ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତା । ଏହା ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ଏହା ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇବ । ଏହି ଦିନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଆମେ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇଲୁ ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଏହା ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଏହାକୁ ନେଇ ବିରୋଧର ସ୍ୱର ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲା। କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ସମ୍ବିଧାନ ଦିବସ କେଉଁଠୁ ଆସିଛି। କିନ୍ତୁ ଆଜି ଏପରି ସ୍ୱର ଶୁଣାଯିବ ନାହିଁ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁର୍ନୀତିରେ ଦଣ୍ଡିତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେବଳ ତାଙ୍କର ରାଜନୈତିକ ଲାଭ ପାଇଁ ଯଦି ସେ ତାଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଏକ ଭୁଲ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇଥାଏ। ଏ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ସ୍ୱାଭାବିକ ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment