ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ସମସ୍ତ ୪୦୩ ଟି ଆସନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ ଶିବସେନା
Khabar Odisha:The-Shiv-Sena-will-contest-all-403-seats-in-the-Uttar-Pradesh-Assembly-elections

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର୧୨ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା): ଶିବସେନା ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଶନିବାର ସମସ୍ତ ୪୦୩ ଟି ଆସନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ। ଲକ୍ଷ୍ନୋରେ ବ ଜ୍ଞରରଗ୍ଧସଦ୍ଭଶ ଠକ ପରେ ଶିବସେନା ଆଞ୍ଚଳିକ କାର‌୍ୟ୍ୟନିର୍ବାହୀ ସଂସ୍ଥା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।

ଶିବସେନା ଲୋକମାନଙ୍କର ସ୍ୱର ହେବ ଏବଂ ବିଜେପିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସମସ୍ତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦାଖଲ କରିବେ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ସଂଗଠନକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ସଂଯୋଜକ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ରାଜ୍ୟ ନେତାଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଏବଂ ସଂଗଠନ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିବେ ବୋଲି ଶିବସେନା ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ।

ଏହି ସମୟରେ, ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପି ସଭାପତି ଜେ ପି ନଡ୍ଡା ଶନିବାର ଦିନ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟରେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟର ହିସାବ ଦେବାକୁ ଖୋଲା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇଛନ୍ତି। ୨୦୧୭ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସେ ‘ବୁଥ ବିଜୟ ଅଭିଯାନ୍’ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ଏସପି, ବିଏସପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସର ନେତାମାନଙ୍କୁ ଆହ୍ୱାନ କରୁଛି ଯେ ସେମାନେ ନିଜ ନିଜ ସର୍ତ୍ତଗୁଡିକର ହିସାବ ନେଇ ଆଗକୁ ଆସିବେ ଏବଂ ଆମର ବୁଥ୍ ସ୍ତରର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଖୋଲା ବିତର୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି। ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ସରକାରଙ୍କ ଚାରି ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିବା କୌଣସି ସରକାର ସେତିକି କାମ କରିନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ଦଳର ବୁଥ ବିଜୟ ଅଭିଆନ୍ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେ କହିଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment