ଶ୍ରୀନଗରରେ ଆଉ ଦୁଇଜଣ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ
Khabar Odisha:The-Uttar-Pradesh-government-has-set-up-a-one-member-commission-to-investigate-the-Lakhimpur-Kheri-incident

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ଅକ୍ଟୋବର ୭(ଖବର ଓଡିଶା): ଶ୍ରୀନଗରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଉ ଦୁଇଜଣ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ସଙ୍ଗମ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ସତୀନ୍ଦର କୌର ଏବଂ ଶିକ୍ଷକ ଦୀପକ ଚାନ୍ଦଙ୍କୁ ଆତଙ୍କୀ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କୁ ମୃତ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ସେହିପରି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ତିନିଜଣ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କାଶ୍ମିର ପଣ୍ଡିତ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଲିଛି ।

ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, “ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୧୧.୧୫ ଟା ବେଳେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଶ୍ରୀନଗର ଜିଲ୍ଲାର ସଙ୍ଗମ ଇଦ୍ଗା ଠାରେ ଦୁଇ ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏବେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ କର୍ଡନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଏକ ଅପରେଶନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସାରିଛି ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଶ୍ରୀନଗରର ଇକବାଲ ପାର୍କରେ ଜଣେ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟବସାୟୀ ତଥା ଫାର୍ମାସିର ମାଲିକ ୭୦ ବର୍ଷିୟ ମାଖାନ ଲାଲ ବିନ୍ଦ୍ରୋଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଫାର୍ମାସି ଭିତରେ ଗୁଳୁକରି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି। ତାଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣକାରୀମାନେ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ଶ୍ରୀନଗର ସହରର ଏକ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ଫୁଡ୍ ବିକ୍ରେତା ଏବଂ ବାନ୍ଦିପୋରାର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ନାଗରିକ। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ଟ୍ୟାକ୍ସି ଷ୍ଟାଣ୍ଡର ସଭାପତି ମହମ୍ମଦ ଶାଫି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ଫୁଡ୍ ବିକ୍ରେତା ବିହାରର ଭାଗଲପୁରର ବାସିନ୍ଦା ବିରେନ୍ଦର ପାସୱାନ୍ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ଏହି ଘଟଣାରେ ଜାତୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ନେତା ତଥା ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓମାର ଅବଦୁଲ୍ଲା ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment