3ଟା ପରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରେ ହୋଇଛି ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଭୋଟିଂ, 48+ ଆସନରେ ସରକାର ଗଢ଼ିବୁ: ମନୋଜ ତିୱାରୀ
Khabar Odisha:National-politics-After-3-Pm-Huge-Turnout-In-Bjp-Favour-Will-Form-Govt-With-48-Plus-Seats-Claims-Manoj-Tiwari
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ଫେବୃଆରୀ୦୯ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ୍‌ଜିଟ ପୋଲ୍‌ରେ ପୁଣି ଥରେ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ସରକାର ଆସୁଥିବା ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ବିଜେପିର ଦାବି ଏହା ଯେ ସେ 48ରୁ ଅଧିକ ଆସନ ସହ ସରକାର ଗଠନ କରିବ । ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମନୋଜ ତିୱାରୀ ନିଜ ଦାବିର ଆଧାର ଶେଷ ତିନି-ଚାରି ଘଣ୍ଟାରେ ହୋଇଥିବା ଭୋଟିଂକୁ ଦେଇଛନ୍ତି । ବିଜେପିର ସାଂଗଠନିକ ମୁଖ୍ୟ ତଥା ସଂଗଠନ ମହାସଚିବ ବି.ଏଲ.ସନ୍ତୋଷ ମଧ୍ୟ କିଛି ଏପରି ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ସେ ଟ୍ୱିଟ କରି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଶେଷ 2 ଘଣ୍ଟାରେ 17 ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟିଂ ହୋଇଛି ।

ମନୋଜ ତିୱାରୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଇଭିଏମର ସଂଖ୍ୟା 3ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି ଯେତେବେଳେ କି ତିନିଟା ପରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ମତଦାନ ହୋଇଛି । ଇଭିଏମ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବାକୁ ନେଇ ଆମ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ତିୱାରୀ ରବିବାର କହିଛନ୍ତି, ଅପରାହ୍ନ 3ଟା ସୁଦ୍ଧା କାହାକୁ ଅଧିକ କାହାକୁ କମ ଲାଗିପାରେ । ଏକଜିଟ୍‌ ପୋଲ କରିଥିବା ସଂସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଡାଟା 3 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତର, କିନ୍ତୁ 3ଟାରୁ 7 ମଧ୍ୟରେ ବିଜେପି ସପକ୍ଷରେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଭୋଟିଂ ହୋଇଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ଆପ ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛି ଯେ ତିନିଟା ପରେ ତାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଭୋଟିଂ ହୋଇଛି । 11 ତାରିଖକୁ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତୁ, ସବୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଯିବ ।

ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଦେଶ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ପରିମାଣ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ସରେଣ୍ଡର କରିବା ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ କନ୍‌ଫ୍ୟୁଜନରେ ରହିଛି । କଂଗ୍ରେସକୁ କିଛି ଆସନ ମିଳିପାରେ କିନ୍ତୁ ଅରବିନ୍ଦର ସିଂହ ଅବଲୀଙ୍କ ପରି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପାର୍ଟି ହରାଇବାରେ ଲାଗିଛି । 

ଅନ୍ୟପଟେ ମଡଲ ଟାଉନର ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ କପିଲ ମିଶ୍ର ଆପ ନେତା ସଞ୍ଜୟ ସିଂହ ଦ୍ୱାରା ଇଭିଏମ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଅପମାନ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । 

Subscribe

National International State Sports Entertainment