ତାଲିବାନକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଦୁଇ ତାଲିବାନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
Khabar Odisha:Two-Taliban-militants-were-killed-in-a-bomb-blast-targeting-the-Taliban

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ/ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯(ଖବର ଓଡିଶା): ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଜାଲାଲାବାଦରେ ହୋଇଥିବା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଦୁଇ ତାଲିବାନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୧୯ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀମାନେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସଂସ୍ଥାକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରବିବାରର ବିସ୍ଫୋରଣ ତାଲିବାନ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ପୋଲିସ ଗାଡିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କରାଯାଇଛି । ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଦୁଇ ଜଣ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଆହତଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ତାଲିବାନ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ ।

ଲଗାତାର ଦୁଇ ଦିନ ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣର ତାଲିବାନର ପରିବହନ କରୁଥିବା ଗାଡି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି। ଜାଲାଲାବାଦ ଆଇଏସଆଇଏସ-କେ ର ଏକ ଗଡ଼ ହୋଇଥିବାରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୨୫ ରେ କାବୁଲ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ହୋଇଥିବା ବିସ୍ଫୋରଣ ପାଇଁ ଦାୟୀ ବୋଲି ସେମାନେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ତାଲିକାରେ ଅଛନ୍ତି।

ଆମେରିକା ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଛାଡିବା ପରେ ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ମାରାତ୍ମକ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଶନିବାରର ଆକ୍ରମଣରୁ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ଯେ ତାଲିବାନ ନିଜ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ କଡ଼ା ପ୍ରତିରୋଧର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ଏହା ଏପରି ଏକ ସମୟରେ ଆସିଛି ଯେତେବେଳେ ତାଲିବାନ ଏବଂ ହକ୍କାନିମାନେ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଲଢେଇରେ ଖଲିଲ-ଉର-ରହମାନ ହକକାନି ମୁଲ୍ଲା ବାରାଦରକୁ ପିଟିଥିଲେ ବୋଲି ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହ ତାଲିବାନ ଏବଂ ହକାନୀ ସମ୍ପର୍କ ବିବାଦ ଘେରକୁ ଆସିଛନ୍ତ

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment