କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଲହର ଭଳି ନୂହେଁ, ସୁନାମି ଭଳି ଆମ ଆଡକୁ ମାଡି ଆସୁଛି - ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ
Khabar Odisha:The-second-wave-of-the-corona-is-not-like-a-wave-it-is-coming-towards-us-like-a-tsunami---Uddhav-Thackeray
ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ନଭେମ୍ବର ୨୩ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା):
ଦିଲ୍ଲୀ ପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କରୋନାର ଭୟଙ୍କର ରୂପ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ରବିବାର ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ କରୋନାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ମାମଲା ପୁଣି ଥରେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି କରୋନା ତରଙ୍ଗ ନୂହେଁ ସୁନାମି ଭଳି ମାଡି ଆସୁଛି ଆମ ଆଡକୁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମକୁ ପୁଣି ଥରେ ସତର୍କ ହୋଇ ଗମ୍ଭୀର ଭାବରେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ |

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମ ନିକଟରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସୁବିଧା ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ 8 ମାସ ଧରି ଆମକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି (ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ) ଆମେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଚାପ ହ୍ରାସ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଟିକା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମ ହାତରେ ନାହିଁ । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ 12 କୋଟି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି । ଏହାର ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ଯଥା 24 କୋଟି ଡୋଜ ଆବଶ୍ୟକ | ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଟୀକା ଦେଲାବେଳକୁ କେତେସମୟ ଲାଗିବ ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମାଧାନ ହେଉଛି ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଏବଂ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନେକ ଲୋକ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧୁ ନାହାଁନ୍ତି, ଯାହା ଚିନ୍ତାଜନକ ବିଷୟ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ସଙ୍କଟ ସମୟରେ କୌଣସି ରାଜନୀତି ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ସ୍ୱାର୍ଥ ପାଇଁ କହୁଛନ୍ତି, ଏଇଟା ଖୋଲ, ସେଇଟା ଖୋଲ ମୁଁ କେବଳ ସେହିମାନଙ୍କୁ ପଚାରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଆମେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କଥା ମାନି ସେଇଟା ଖୋଲିଦେବୁ ଓ ପରେ ଯାହା ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେବ ତୁମେ ସେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବ କି ? ଆପଣ ସେ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଦାୟୀ ରହିବେ କି ? କିଛି ଲୋକ ମୋତେ ରାତିରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଯେ ସବୁକିଛି ପାଇଁ ଅର୍ଡର ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ | ଆବଶ୍ୟକ ନ ହେଲେ ବାହାରକୁ ଯିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଯଦି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରବାସୀ କିଛି କରିବାକୁ ସଂକଳ୍ପବଦ୍ଧ ହେବେ, ତେବେ ଆମେ ଏହାକୁ ନିଶ୍ଚୟ ଶେଷ କରିପାରିବୁ | ତେଣୁ, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛି, ଭିଡ଼ରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ, ଆବଶ୍ୟକ ସମୟରେ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ଏବଂ ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ |

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ ପୂର୍ବରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଡେପୁଟି ସିଏମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିପାବଳୀ ସମୟରେ ବଜାରରେ ଯାତାୟାତ ହେତୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ପୁଣି ଥରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଆସନ୍ତା 8 ରୁ 10 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ସମୀକ୍ଷା କରାଯିବ, ଏହା ପରେ ଲକଡାଉନ ଲାଗୁ କରିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଅଧିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment