116 ଦିନର ଦୀର୍ଘ ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଆଜି ପୁଣି ଥରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ
Khabar Odisha:england-vs-west-indies-test-series-after-116-day-hiatus-international-cricket-to-resume
ଲଣ୍ଡନ, ଜୁଲାଇ ୮ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା)

ମହାମାରୀ କରୋନା କାରଣରୁ ବନ୍ଦ ହୋଇପଡିଥିବା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଆଜି ପୁଣି ଥରେ 116 ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଆଜି ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ଖେଳାଯିବ। ମାର୍ଚ୍ଚ ପରଠାରୁ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ମହାମାରୀ ହେତୁ କୌଣସି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଯାଇ ନଥିଲା । ମାର୍ଚ୍ଚ 13 ରେ ବନ୍ଦ ଦ୍ୱାର ପଛରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଶେଷ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ COVID-19 କାରଣରୁ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସିରିଜର ଅବଶିଷ୍ଟ ଦୁଇଟି ODI ବାତିଲ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଏଥି ସହିତ ଏହି ମହାମାରୀ ହେତୁ ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ODI ସିରିଜକୁ ମଧ୍ୟ ବାତିଲ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

କରୋନା ଯେଉଁଭଳି ଭୟାନକ ସ୍ଥିତିରେ ପହଁଞ୍ଚିଛି ଲାଗୁଥିଲା ଖେଳ ଫେରି ଆସିବାକୁ ଆଉ କିଛି ସମୟ ଲାଗିବ, କିନ୍ତୁ ତିନିମାସ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଶେଷରେ ନୂଆ ନିୟମ ସହିତ ଫେରି ଆସୁଛି | ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ବନ୍ଦ ଦ୍ୱାର ପଛରେ ଖେଳାଯିବ ଏବଂ ସାଉଥମ୍ପଟନ୍ ଏବଂ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ |

ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ର 143 ବର୍ଷର ଇତିହାସରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ହେବ ଯେ କୌଣସି ଦର୍ଶକଙ୍କ ବିନା ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ | ଇଂଲଣ୍ଡ-ୱିଣ୍ଡିଜ୍ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ହାମ୍ପସାୟରର ଏଜସ ବାଉଲ୍ ଏବଂ ଲାଙ୍କାସାୟାରର ଏମିରେଟ୍ସର ଓଲ୍ଡ ଟ୍ରାଫର୍ଡରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ, ଯାହା ବାୟୋ-ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନ ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହୋଇଛି | ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ସହିତ ତିନୋଟି ODI ଏବଂ ତିନୋଟି ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ।

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ:

ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ (ଅଧିନାୟକ), ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ, ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର, ଡୋମ ବେସ, ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବ୍ରଡ, ରୋରୀ ବର୍ନସ, ଜୋସ ବଟଲର, ଜେକ୍ କ୍ରାଉଲି, ଜୋ ଡେନଲି, ଓଲି ପୋପ, ଡୋମ ସିବିଲି, କ୍ରିସ ୱକସ, ମାର୍କ ୱୁଡ।

ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଦଳ:

ଜେସନ ହୋଲ୍ଡର (କ୍ୟାପଟେନ), ଜେରମାଇନ୍ ବ୍ଲାକ୍ଉଡ୍, ନକ୍ରାମା ବୋନର୍, କ୍ରେଗ୍ ବ୍ରାଥୱାଇଟ୍, ଶ୍ୟାମର୍ ବ୍ରୁକ୍ସ, ଜନ୍ କ୍ୟାମ୍ପବେଲ, ରୋଷ୍ଟନ୍ ଚେଜ୍, ରହକିମ୍ କର୍ଣ୍ଣୱାଲ୍, ଶେନ ଡାଉରିଚ୍, ଶାନନ୍ ଗାବ୍ରିଏଲ୍, କେମର୍ ହୋଲ୍ଡର୍, ଶାଇ ହୋପ୍, ଅଲଜାରି ଜୋସେଫ୍, ଏବଂ କେମାର ରୋଚ୍ |

  • Tags:

Subscribe

National International State Sports Entertainment